Ubezpieczenie samochodu Niemcy – żeby było korzystnie

4 stycznia, 2018 Wyłączono przez DB

Wydaje się, że nasze kraje są zgoła inne i różni nas wszystko. My zabiegani, nieuważni, nerwowi. Niemcy punktualni, spokojni. Jedno nas łączy – ubezpieczenie OC (Kfz-Haftpflichtversicherung). Zarówno w Niemczech jak i u nas w Polsce ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu jest obowiązkowe i regulowane prawnie.

Ubezpieczenie samochodu Niemcy

Co ważne, w  Niemczech ubezpieczenie może ale nie musi brać pod uwagę zniżek, które wypracowaliśmy sobie w polskich Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Dla większości z nas byłaby to finansowa masakra, dlatego warto szukać na rynku niemieckim tych Towarzystw, które owe zniżki uwzględniają.  A co grozi za brak ubezpieczenia? W Niemczech za brak aktualnej polisy i potwierdzenia jej posiadania w razie kontroli, grozi odholowanie pojazdu, wysoki mandat oraz punkty karne. Potrzebujemy jej także, aby w ogóle zarejestrować w Niemczech pojazd.

ubezpieczenie samochodu niemcy

Co robić jeśli nie znamy języka, nie wiemy gdzie szukać Towarzystw, jakie potrzebujemy papiery  i jak poradzić sobie z tą sytuacją? Najlepiej znaleźć firmę brokerską, która nie dość, że porówna dla nas oferty na rynku niemieckim ( zazwyczaj wszystkie) to pokombinuje tak żeby oferta OC była dla nas korzystna – przepisze zniżki z polski, bądź nie jeśli mieliśmy dużo szkód. Jedną z takich firm jest ComVers z siedzibą w Hamburgu – co nie znaczy, że nie pomogą nam jeśli zamieszkujemy inne miasto- wszelkie papiery można załatwić drogą mailową i uwaga ! Po polsku ! Mają w biurze polskich specjalistów. Więc jak uczynić 04 znośnym dla kieszeni? Udać się do firmy brokerskiej !