Układ ratalny zus – szansa i ostatnia deska ratunku?

Układ ratalny zus – szansa i ostatnia deska ratunku?

5 października, 2021 Wyłączono przez J M

Wiele mówi się o konsumpcji, kredytach, chwilówkach i innych sposobach zadłużania się. Edukacja nie była nigdy na tak wysokim poziomie, a notuje się ogromne przyrosty osób, które zaciągają wszystko na kredyt, zadłużają się, a potem mówią, że to przez państwo, że nie mogą zarabiać więcej i tak dalej. Takie osoby narażone są na komornika i długi, które będą spłacać wiele miesięcy, a nawet lat. Są to bardzo duże pieniądze, dlatego czasem bardzo ciężko spłacać raty. Układ ratalny zus to jednak możliwość, którą mogą wykorzystać takie osoby, aby nieco w czasie rozbić swoją spłatę i mieć mozliwość te raty pokryć. Jak to działa?

sharon mccutcheon 8lnbXtxFGZw unsplash 1

Układ ratalny zus – co należy zrobić najpierw?

Aby układ ratalny zus mógł zostać wykorzystany, konieczne jest złożenie wniosku z uzasadnieniem, z jakiego powodu borykamy się z brakiem płynności finansowej i dlaczego opłata za składki na ubezpieczenie nie może zostać pokryta. Dodatkowo należy opłacić terminowo wszystkie bieżące składki. Ostatnie i równie ważne, trzeba wystąpić z osobnym wnioskiem o rozłożenie na raty kosztów egzekucyjnych. Po takim procesie można działać.

Kto jeszcze może z tego skorzystać?

Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwo również może skorzystać z takiej opcji. Układ ratalny zus to przede wszystkim szansa dla tych, którzy popadli w długi. Dzięki temu można wyjść na prostą i wyjść z większych problemów.