Usuwanie wpisów – jak dbać o reputację firmy

Usuwanie wpisów – jak dbać o reputację firmy

30 stycznia, 2018 Wyłączono przez DB

W internecie każdy może napisać co chce. Anonimowość daje nieograniczoną siłę oraz możliwość puszczenia wodzy fantazji. Nie byłoby to złe, gdyby  nie zaczęły pojawiać się nieetyczne zachowania w internecie. A ich tendencja rośnie. Co z tym zrobić ?

Wpisy na forach pracowniczych

Zacznijmy od nakreślenia problemu. Mamy do czynienia z firmą rodzinną, która od lat prowadzi rzetelnie swój biznes. W styczniu zwolnili pracownika, nie sprawdzał się na swoim stanowisku. Przysłowiowy pracownik x loguje się na forum pracowniczym, gdzie można wystawić opinię firmie. Piszę same bzdury, że właściciela to oszuści, że nie dostał pensji itd, itd… Jak wpłynie to na reputację rodzinnej firmy? Tak macie racje źle. Inne zachowanie: do przetargu startują dwie konkurencyjne firmy. Firma Jasiu i firma Stasiu. Firma Jasiu wypisuje w internecie masę komentarzy i opinii jakoby ich konkurencja – firma Stasiu – nie dotrzymywała terminów, nie świadczyła usług z dbałością o szczegóły a do tego biorą łapówki. Firma Stasiu może pożegnać się z wygraną w przetargu. Takie działania konkurencyjne są nieetyczne i należy je wytropić i usunąć. Jak ?

usuwanie wpisów

Usuwanie wpisów – najlepiej zaufać specjalistom

Firma Czyścimy internet, jak sugeruje sama nazwa, zajmuje się monitorowaniem stron i usuwaniem wpisów, które są nieprawdziwe, wulgarne, obraźliwe bądź są działaniami konkurencyjnymi. Usuwanie wpisów odbywa się za pomocą wielu narzędzi. Może być akcją jednorazową ( na przykład przed ważnym przetargiem, bądź rekrutacją) bądź stałą współpracą. W obu przypadkach Czyścimy internet przedstawia swoim klientom raport ze swoich działań. Czy zatem warto zwrócić się do specjalistów, aby ratować i monitorować reputację swojej firmy? Uważam,że przedsiębiorcy powinni zrozumieć moc internetu i anonimowych opinii, co więcej walczyć z tymi obraźliwymi.