Wadium w przetargu – co warto wiedzieć?

Wadium w przetargu – co warto wiedzieć?

12 listopada, 2019 Wyłączono przez EM

Interesuję Cię zagadnienie jakim jest wadium w przetargu?  Jeśli jesteś osobą, której działalności związania jest w sektorem zamówień publicznych, to z pewnością przetargi są jedną z ważniejszych kwestii. Przybliżymy Ci niektóre zagadnienia, aby poszerzyć Twoją wiedzę na ten temat.

 

Kaucja – wadium w przetargu

Wiesz, czy jest wadium w przetargu? Jest to nic innego jak rodzaj kaucji, która zabezpiecza ofertę przy startowaniu w przetargu publicznym. Najwięcej informacji na temat wadium w przetargu znajdziesz w kodeksie prawa cywilnego. Warto pamiętać, że przepisy prawne zmieniają się ww tak dynamicznym tempie, że warto być z nimi ciągle na bieżąco. Jest to ważne jeszcze z jednego powodu. A mianowicie, bycie na bieżąco z przepisami prawnymi pozwala Nam na uniknięcie kar związanych z nieprzestrzeganiem prawa. Warto o tym pamiętać.

Popisywanie umowy

Zamówienia publiczne

Zamówienia publiczne są udzielane przez użytkowników funduszy publicznych i podmioty działające w szczególnych, niekonkurencyjnych warunkach (np. energia, woda, transport publiczny, usługi pocztowe) na zakup usług, dostaw lub robót inżynieryjnych. Zazwyczaj wszystkie zamówienia o średniej i wyższej wartości muszą być udzielane w drodze procedur konkurencyjnych (przetargów), chociaż istnieją wyłączenia i wyjątki. Warto o tym pamiętać i być na bieżąco.