Cudowne właściwości orzechów

Cudowne właściwości orzechów

24 czerwca, 2021 Wyłączono przez A S T A

Orzechy to w praktyce jeden z najzdrowszych pokarmów. Mają wiele cennych składników odżywczych, dzięki którym można zadbać o swoje zdrowie oraz upewnić się, że będziemy doskonale się czuć. Jakie są więc właściwości orzechów i dlaczego warto włączyć je do swojej diety?

Właściwości orzechów włoskich, czyli Twoje nowe superfood

Owalne, mocno pofałdowane, pyszne i zdrowe! Właśnie takie są orzechy włoskie, które mają ogromną zawartość cennych składników odżywczych, dzięki czemu dietetycy zaliczają je do kategorii superfood. Zawierają spore ilości żelaza, wapnia i cynku, a także kwasów omega 3 i antyoksydantów. W umiarkowanych ilościach wspomagają także w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała, bowiem są naprawdę sycące. Jeśli chodzi o inne właściwości orzechów, to mają także zbawienne działanie na układ krwionośny oraz moją stanowić… afrodyzjak!

pexels pixabay 45211

Cudowne orzechy brazylijskie

Orzechy brazylijskie słyną przede wszystkim z wysokiej zawartości selenu, który w praktyce chroni układ immunologiczny oraz hamuje rozwijanie się komórek nowotworowych. Selen chroni także neurony i również dlatego zdecydowanie warto włączyć orzechy brazylijskie do swojego jadłospisu.

Właściwości orzechów różnią się w zależności od tego, jaki ich rodzaj wybierzemy. Wszystkie są jednak bardzo zdrowe, dlatego warto spożywać je naprzemiennie, aby dostarczać sobie wszystkich cennych składników odżywczych oraz móc cieszyć się z doskonałego zdrowia.