Worek na ziemniaki – czyli jak żyć w zgodzie z filozofią less waste

Worek na ziemniaki – czyli jak żyć w zgodzie z filozofią less waste

29 sierpnia, 2019 Wyłączono przez JP

Zastanawiasz się, czy dla naszej planety jest jeszcze jakiś ratunek? Jeśli ciągła degradacja nie pozwala Ci spać, koniecznie wybierz dla siebie kilka akcesoriów dzięki którym ograniczysz ich produkcję. Worek na ziemniaki jest jednym z nich.

Z workiem pod ręką by ratować planetę

Raporty obrońców naszej planety są zatrważające. Świat tonie w śmieciach, a ich produkcja przyczynia się do degradacji i wyniszczenia źródeł wody, gleb i wpływa na jakość powietrza. Od blisko siedemdziesięciu lat produkcja tworzyw sztucznych wzrosła z 1,5 miliona do aż 322. Obecnie szacuje się, że recyklingowi odpadów w Unii Europejskiej poddawane jest zaledwie 30% tworzyw.  31% składuje się, a pozostałe 39 – spala, powodując tym samym znaczne zanieczyszczenie powietrza.Worek na ziemniaki w duchu zero waste.

Ziemniaki w naturalnej torbie

Nie każdy wie, że może przyczynić się do redukcji namnażających się z każdą sekundą śmieci. Dobrym pomysłem na dobry początek będzie używanie toreb wielorazowych. Zarówno tych na zakupy, jak i stosowanie zamienników foliówek w których zwykliśmy kupować owoce, warzywa i pieczywo. Worek na ziemniaki to jeden z nich. Wykonany z konopii, z bawełnianą podszewką, jest w 100% naturalny. Wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na szybsze pakowanie jest wszyty z boku zamek błyskawiczny. Oprócz niego, w akcesorium znajduje się również ściągacz z wygodnym sznurkiem, co jest nie tylko bezpieczne w transporcie, ale również wygodne do transportowania ze sklepu do domu.