Wybrzuszona patelnia – jak tego uniknąć?

Wybrzuszona patelnia – jak tego uniknąć?

31 sierpnia, 2020 Wyłączono przez A S

Wiele osób, po krótszym lub dłuższym czasie użytkowania swoich naczyń, napotyka na problem, jakim jest wybrzuszona patelnia. Dlaczego niektóre patelnie się wybrzuszają i jak tego problemu uniknąć? Odpowiadamy!

Dlaczego patelnie się wybrzuszają?

Na pewno nie raz spotkałeś się z widokiem, jakim jest wybrzuszona patelnia. Utrudnia ona przyrządzanie jedzenia, ponieważ nagrzewa się bardzo mocno na środku, a często pozostaje zimna po bokach. Powodów tego problemu może być kilka. Jedną z najczęstszych przyczyn takich kłopotów jest fakt, iż patelnia wykonana została ze słabej jakości materiałów. Tanie rozwiązania bardzo często prowadzą do uszkodzenia patelni, przez co powstaje na niej wybrzuszenie. Równie częstym powodem jest zbyt cienkie dno naczynia. Może ono doprowadzić do jej wybrzuszenia się. Nawet jeśli została ona wykonana z dobrej jakości materiałów.

Wybrzuszona patelnia – jak tego uniknąć?

Aby uniknąć problemu, jakim jest wybrzuszona patelnia, wystarczy podczas jej zakupu zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, bardzo ważne są wspomniane już materiały, których producent użył, podczas jej tworzenia. O wiele lepszym pomysłem jest inwestycja w jedną, dobrej jakości, markową patelnię, niż kupno kilku tańszych. Ponadto, koniecznie musimy upewnić się co do grubości i zabezpieczenia jej dna, a także sposób jej wykonania. Doskonałym wyborem będą patelnie tytanowe z grubszym dnem. Takie rozwiązania są niesamowicie wytrzymałe i odporne na odkształcanie pod wpływem wysokiej temperatury. Ponadto, wybierając patelnie ze sprawdzonych sklepów i od znanych producentów, otrzymamy minimum kilkuletnią gwarancję.