Wynajem mieszkania w ostatniej chwili – o czym warto pamiętać?

Wynajem mieszkania w ostatniej chwili – o czym warto pamiętać?

5 grudnia, 2019 Wyłączono przez DB

Przeprowadziłeś się do nowego miasta i czeka cię wynajem mieszkania w ostatniej chwili, bądź wynajem innego lokalu na przykład biura czy lokalu gastronomicznego? Sprawdź na co warto zwrócić uwagę!

Wynajem lokalu – podpowiadamy na co zwrócić uwagę

Absolutną koniecznością w przypadku oglądania mieszkań czy też lokali usługowych jest upewnienie się kto tak naprawdę jest właścicielem lokalu, który nas zainteresuje. Na rynku występuje bowiem  mnóstwo oszustów, którzy zajmują się podnajmowanie mieszkań, często zabierając cenę. Jeżeli wybraliśmy już konkretne miejsce, które chcielibyśmy wynająć warto uzyskać od osoby, z którą podpisujemy umowę, informację kto jest zapisany w drugim dziale ksiąg wieczystych. Przekazanie takiej informacji do celów weryfikacji  jest obowiązkiem właściciela!  Wynajem mieszkania w ostatniej chwili z pewnością jest sprawą bardzo stresują a stresujących sytuacjach często zapominamy dopytać o szczegóły. Upewnij się zatem, że tobie to nie grozi. Warto sporządzić sobie listę pytań związanych na przykład opłatami za media, czynsz czy inne ukryte opłaty, które nie zostały wymienione w ogłoszeniu. Dzięki temu będziesz miał pewność ile tak naprawdę zapłacisz za najem.

wynajem mieszkania w ostatniej chwili

Wynajem mieszkania w ostatniej chwili

Jeżeli jest to kolejne miejsce, którego najmem się zajmujesz z pewnością wiesz jak ważny jest dokument zwany protokołem zdawczo-odbiorczym. Jest to lista rzeczy, które znajdują się w mieszkaniu oraz opis w jakim stanie się one znajdują. Dla najemcy jest to absolutnie jedna z najważniejszych części umowy. Na jej podstawie bowiem będzie rozliczana kaucja, którą najemca wpłaca do właściciela mieszkania! Upewnij się zatem, że protokół nie tylko jest częścią umowy ale jest także wypełniony rzetelnie.