Wyścigi konne Warszawa – czyli co należy wiedzieć o tej dyscyplinie sportu

Wyścigi konne Warszawa – czyli co należy wiedzieć o tej dyscyplinie sportu

10 sierpnia, 2020 Wyłączono przez PL

Wyścigi konne Warszawa organizuje według najstarszych źródeł od 1777 roku. I choć z początku lokalizacja była zmienna, to od dłuższego czasu dyscyplina ta kojarzy się głównie z torem Służewiec. Rywalizacja ta dotyczy minimum dwóch jeźdźców na wyznaczonym wcześniej dystansie. Zmagania są zależne od kilku czynników, jak chociażby rasa konia, dystans, czas wyścigu, czy też rodzaju nawierzchni.

Wyścigi konne Warszawa organizuje niezmiennie od wielu lat

Zawody te są niezwykle emocjonujące. Nic więc dziwnego, że integralną częścią rozrywki jest typowanie zwycięzców w zakładach bukmacherskich. Wyścigi konne Warszawa typuje na szereg różnych sposobów podsycając dodatkowo emocje na torze. Obstawianie wyścigów konnych w świetle polskiego prawa jest legalne. Samo wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród ludzi ze stolicy. Na wyścigi przychodzą również znani celebryci.

watercolour 4819375 1280

Rozrywka idealna dla każdego bez względu na wiek

Wyścigi konne Warszawa organizuje na równi z Sopotem oraz Wrocławiem. Te trzy lokalizacje są w Polsce niezwykle popularne, dzięki czemu można oglądać zmagania jeźdźców na najwyższym poziomie. Koneserzy tej dyscypliny analizują historie występujących koni, ich parametry, jak np. waga, czy ostatnie wyniki w wyścigach. To dyscyplina idealna na wspólny wypad rodzinny. Emocje, które towarzyszą tej sportowej rywalizacji z pewnością zaskoczą niejednego odwiedzającego warszawski Służewiec. Gwarantujemy, że odwiedzając ten słynny tor wyścigowy nie będziesz narzekać na nudę.