Xblitz P100

Xblitz P100

9 października, 2017 Wyłączono przez KM

Biorąc pod uwagę natężenie ruchu w dużych miastach możemy być pewni, że spotkamy się z kimś o obniżonej koncentracji, bądź innym czynniku wpływającym na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W momencie kolizji udowodnienie takiej osobie jej winy wydaje się proste, jednak nic bardziej mylnego. W sytuacjach takich jak ta przydatne okazują się wideorejestratory takie jak Xblitz P100. Przyda się ona też w krajach, w których korzystanie z nich jest wręcz wymagane do ubezpieczenia samochodu. W końcu, prezentowany sprzęt można też wykorzystać to zwykłego nagrania naszego przejazdu na ciekawej, wyróżniającej się na tle innych trasie.

wideorejestrator xblitz p100

Czym charakteryzuje się Xblitz P100?

Rozwiązań skierowanych do kierowców jest na rynku całe mnóstwo, co więc sprawia, że powinniśmy zwrócić naszą uwagę właśnie na Xblitz P100? Przede wszystkim formaty nagrywania. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały tryby nagrywania 720p (1280×720) oraz 1080p (1920×1080). Oba z nich zapewniają framerate na poziomie 30 klatek na sekundę, co jest wynikiem w pełni wystarczającym dla takich zastosowań. Nagrania są magazynowane na kartach micro SD, dla których kamerka posiada dedykowany slot. Samo nagrywanie odbywa się w typowy dla kamer sposób, przy kącie widzenia wynoszącym dokładnie 170 stopni. Ponadto posiada ona dodatkowe funkcjonalności, ułatwiające jeszcze bardziej wykazanie, która ze stron zawiniła. Jedną z nich jest czujnik przeciążeń, który oznacza charakterystyczne punkty na trasie.

wideorejestrator xblitz p100 widok od frontu

Dlaczego warto korzystać z Xblitz P100?

Ze względu na wspomniany w poprzednim akapicie czujnik przeciążeń jesteśmy w stanie w stosunkowo prosty sposób odnaleźć nagrania, na których widać gwałtowne przyspieszenia, hamowania, bądź nierówności nawierzchni. Dodatkowo, pomimo obecności systemu nagrywania cyklicznego, możemy mieć absolutną pewność, że te nagrania nie przepadną – będą one oflagowane jako „ważne”. Na czym zaś polega system nagrywania cyklicznego? Już tłumaczymy, idea jest prosta – przejechana trasa dzielona jest na pliki o stałym czasie trwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu Xblitz 100 jest w stanie nagrywać praktycznie bez przerwy, ponieważ stare, nieoflagowane pliki będą usuwane na bieżąco, zwalniając miejsce na karcie pamięci.