Zajęcia z robotyki w szkole – zobacz jak je zorganizować

Zajęcia z robotyki w szkole – zobacz jak je zorganizować

16 stycznia, 2020 Wyłączono przez RG

Nie ma wątpliwości co do tego, że robotyka oraz programowanie to dziedziny które znacząco rozwinęły się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jeśli jesteś nauczycielem informatyki, który chce przeprowadzić zajęcia z robotyki w szkole, sprawdź co warto o nich wiedzieć.

Zajęcia z robotyki w szkole – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli pragniesz przeprowadzić zajęcia z robotyki w szkole, warto jest na początku dowiedzieć się trochę na temat programowania oraz robotyki. Ważne jest byś poznał podstawy tych dziedzin oraz potencjał jaki w nich drzemie. Pamiętaj o tym, że nauka robotyki i programowania może sprawić, że Twoi uczniowie już od wczesnych lat „złapią bakcyla” do tych dziedzin. Warto dodać, że korzyści płynące z nauki nie ograniczają się tylko i wyłącznie do kwestii zawodowych. Dzięki nauce dzieci kształtują swoje umiejętności w zakresie logicznego myślenia, a także stają się bardziej kreatywne.

Zestaw do robotyki – sprawdź co jest niezbędne

Chcąc prowadzić zajęcia z robotyki w szkole będą Ci potrzebne gotowe zestawy. W ich skład wchodzą między innymi: programowalne roboty, a także niezbędne oprogramowanie.  Pamiętaj o tym, że wybór odpowiedniego sprzętu jest kluczowy i musisz wziąć pod uwagę : wiek, wiedzę oraz możliwości Twoich uczniów.

Zajęcia z robotyki w szkole