Zamek w Malborku odwiedź zabytkową twierdzę w wakacyjny weekend

Zamek w Malborku odwiedź zabytkową twierdzę w wakacyjny weekend

24 lipca, 2019 Wyłączono przez KKn

Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu w okolicach pomorza? Jesteście na wakacjach nad morzem, ale zapowiadają brzydką pogodę? To dobry czas, aby wybrać się na wycieczkę historyczną jaką jest  zamek w Malborku. Ten gotycki zamek to jedna z największych twierdz w średniowiecznej Europie, która została wpisana na listę UNESCO. Czytając artykuł do końca dowiesz się dlaczego warto odwiedzić to miejsce!

Zamek w Malborku tajemnicza twierdza wzniesiona przez Krzyżaków

To miejsce ma bardzo duże znaczenie historyczne dla terenów Polski. Zamek w Malborku został wybudowany w latach 1274 -1457 przez Krzyżaków. Jest to ogromna bryła zbudowana z czerwonych cegieł. Zamek można zwiedzić wraz z przewodnikiem i dowiedzieć się o jego losach. Został utrzymany w bardzo dobrym stanie. Znajdziecie tam liczne komnaty i ciekawe zakamarki, które kryją wielowiekowe historie.

Zamek w Malborku - średniowieczna twierdza

Praktyczne informacje, które warto wiedzieć przed zwiedzaniem

W czasie wakacji możemy tam spotkać sporą ilość osób. Zamek w Malborku stanowi dosyć popularną atrakcję turystyczną. Dlatego warto zaopatrzyć się w bilet przez Internet, aniżeli stanie w długiej kolejce. Można skorzystać z usług tradycyjnego przewodnika lub wykupić auto przewodnik. Zamek w Malborku to nawet trzy godziny zwiedzania. Zamek jest ogromną przestrzenią, kryjącą mnóstwo ciekawych przedmiotów i faktów historycznych. Więcej informacji, inspirujących zdjęć znajdziecie na blogu podróżniczym MyNaSzlaku, czytając relację Angeliki i Mateusza, którzy odwiedzili zamek wraz ze swoją córeczką Mają. Nieopodal Malborku znajduje się miejscowość Elbląg, którą również warto odwiedzić. Zapraszamy po liczne inspiracje na MyNaSzlaku.pl.Zamek w Malborku - pomysł na weekend