Zasłony Kraków – plusy i minusy takiego rozwiązania

8 listopada, 2018 Wyłączono przez DB

Zasłony to element domu, który jest całoroczny. Przydaje się podczas każdej pory roku. Całe lato izolujemy pomieszczenia zasłaniając zasłony przed nadmiernym nagrzaniem. Jeszcze kilka tygodni temu chroniliśmy wnętrza przed słońcem zasłaniając okna. Na chwilę przed początkiem jesieni oraz teraz odsłaniamy je w ciągu dnia, chcąc wpuścić do domu jak najwięcej światła z i tak już krótkiego dnia. Zasłony zasłaniamy zaraz z zachodem słońca, wieczorem ( chociaż czasem bywa tak,że jest 16:00), żeby zachować prywatność. Dziś zastanowimy się jakie zalety i wady mają zasłony montowane w naszych mieszkaniach i domach.

Wady zasłon w gospodarstwie domowym

zasłony krakówzasłony kraków

Zasłony to rozwiązanie, które nie każdy uważa za praktyczne. Jakie są minusy wyboru właśnie zasłon? Po pierwsze sam materiał – zasłony tak samo jak firany, brudzą się wymagają więc raz na jakiś czas odświeżenia. Niestety nie można ich jak rolet przetrzeć szmatką czy ręcznikiem. Trzeba je po prostu wyprać, bądź w przypadku delikatnych materiałów – oddać do pralni a to już przedsięwzięcie. Samo wieszanie zasłon, również jest dość czasochłonne jak i ich zdejmowanie. Kolejna wada? Zmieniając aranżację dane pomieszczenia prawdopodobnie będziemy też musieli wymienić zasłony – mogą nie pasować do wybranej, nowej koncepcji. I na koniec – zasłonięte zasłony zmniejszają optycznie pomieszczenie 🙁

Zasłony Kraków – plusy i zalety

zasłony kraków zasłony krakówzasłony kraków

Jasna firana i zasłony to najbardziej tradycyjna dekoracja okienna, która idealnie sprawdza się także dziś – zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach czego przykładem są zdjęcia powyżej. Plusem posiadania zasłon jest między innymi możliwość odrodzenia się od świata za oknem i stworzenie prywatnej, domowej przestrzeni bez wścibskich oczu sąsiadów. Dodatkowo pomieszczenia, gdzie użyto zasłon są przyjemniejsze. Sprawiają wrażenie kompletnych, pełnych i przytulnych, nawet jeśli zasłona jest delikatna i cienka. Przewrotnie to, że zasłony można wymienić w zależności od aranżacji danego pokoju jest wadą jest również zaletą. Zasłony, w przeciwieństwie na przykład do rolet łatwo wymienić na inny kolor czy teksturę, odnawiając tym samym nieco wnętrze. Co więcej, możemy także dobierać różnego rodzaju upięcia, chwosty i ozdoby, dzięki którym okno nabiera nowego wyrazu. W zależności od okazji – świąt wielkanocnych, Bożego Narodzenia, Sylwestra czy urodzin zasłony mogą posłużyć jako idealne tło dla ozdób i dekoracji !