Zastrzeżenie znaku towarowego – dlaczego to takie ważne?

Zastrzeżenie znaku towarowego – dlaczego to takie ważne?

27 listopada, 2019 Wyłączono przez AB

Zakładając własną firmę, dążymy do tego, aby jak najszybciej się rozwijała. I choć tego typu proces może wydawać się czasochłonny, nie ma większej satysfakcji niż dostrzeżenie własnego rozwoju i tego, jak nasz biznes pnie się w górę. Co w sytuacji, kiedy firma zaczyna generować coraz większy przychód, a liczba klientów wciąż się powiększa? W tym wypadku warto zadbać o to, aby nie paść ofiarą oszustów, którzy mogą podszywać się pod logo lub nazwę naszej firmy. Jak się przed tym uchronić? Odpowiedzią na to jest zastrzeżenie znaku towarowego.

zastrzeżenie znaku towarowego

Zastrzeżenie znaku towarowego – jak to działa?

Jeśli chcesz ochronić swój znak towarowy i sprawić, że tylko Tobie będą przysługiwać do niego prawa, warto udać się do konkretnej instytucji, która zajmuje się tego typu działalnością. Na terenie Polski działa Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polski. Jeśli natomiast działalność Twojej firmy wykracza poza granice naszego kraju, w tym wypadku należy skierować specjalne pismo do Urzędu Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej z siedzibą w Alicante.

Zadbaj o odpowiednią pomoc prawną

Sam proces rejestracji jest dość czasochłonny, a procedury z tym związane nie dla wszystkich mogą być jasne. Samo wypełnienie wniosku rejestracyjnego może przysparzać pewne trudności, co w rezultacie może przełożyć się na decyzję o odrzuceniu wniosku. Jedno jest pewne – zastrzeżenie znaku towarowego z pomocą fachowców jest prostsze niż myślisz!