Poznaj przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w 2023 roku

Poznaj przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w 2023 roku

15 maja, 2023 Wyłączono przez PiGl

Nie da się ukryć, że czasami ciężko jest nadążyć za ciągłymi zmianami ustaw, czy za wprowadzaniem nowych. Co więcej, zdarza się, że trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu, aby dokładnie zapoznać się z nowelizacją ustawy, których ostatnio jest dość sporo w naszym kraju. Ostatnia dotyczy zmian w zatrudnianiu cudzoziemców w 2023 roku. Abyś nie musiał sam przyswajać tej wiedzy, dobrym rozwiązaniem będzie szybkie i przyjemne szkolenie, o którym opowiemy w tym artykule.

Co zmieniło się w zatrudnianiu cudzoziemców w 2023 roku?

Przede wszystkim zmiany nastąpiły w ustawie dotyczącej zatrudniania Ukraińców. Otóż aktualnie pracodawca bądź pełnomocnik musi zgłosić do Powiatowego Urzędu Pracy osobę ze statusem UKR. Zostały także zlikwidowane przywileje w związku z covid-19 w zakresie przedłużenia prawa pobytu i prawa doświadczenia pracy.
Jeśli chodzi o zmiany ustawy dotyczącej zatrudniania cudzoziemców w 2023 roku, to w tej kwestii także nastąpiły kluczowe nowelizacje. Głównie zmiany dotyczyły procedury w zakresie uproszczenia zapewnienia legalnego pobytu i/lub pracy, a także wprowadzenie „gwarantowanego wynagrodzenia” dla osoby z zagranicy.

zatrudnianie cudzoziemców 2023

Przydatne kursy i szkolenia

Jak wspomnieliśmy na samym początku, zamiast przyswajać wiedzę całkowicie samemu, warto wybrać się na szkolenia dotyczące zatrudniania cudzoziemców w 2023 roku. Najczęściej są one przygotowane w formie poradnika, tak abyś mógł szybko i sprawnie wprowadzić zmiany w swojej firmie. Warto także pamiętać o tym, że taki rodzaj szkolenia możesz odbyć zarówno online, jak i stacjonarnie.