Zdjęcie w tle Facebook – co powinieneś o nim wiedzieć

Zdjęcie w tle Facebook – co powinieneś o nim wiedzieć

2 czerwca, 2020 Wyłączono przez A S

Coraz więcej firm przenosi swoje działania marketingowe na social media. Na Facebooku możemy odnaleźć stronę praktycznie każdej firmy czy marki. Dlaczego zdjęcie w tle Facebook jest ważne i jak dobrać odpowiednie? Podpowiadamy!

Dlaczego warto dodać zdjęcie w tle?

Funkcję zdjęcie w tle Facebook udostępnił już lata temu. Jednak nie na każdym fanpage’u możemy je zobaczyć. Wiele osób pomija tą kwestię, jednak czy warto? Odpowiednio dobrane zdjęcie czy film (tak, od niedawna można w tle dodać również krótki film), pozwoli nam stworzyć na stronie spójną kompozycję. Dodatkowo może być również świetnym miejscem na umieszczenie ważnych informacji. Możemy wstawić tam zarówno reklamę usługi czy produktu, jak i opis naszej firmy czy po prostu ciekawe inspiracje. Szczególnie dobrze prezentują się kolorowe animacje czy filmy, które przykuwają wzrok i stają się coraz bardziej popularne na kontach wielu modnych marek.

Zdjęcie w tle Facebook – co musisz wiedzieć

Jakie wymiary powinno mieć zdjęcie w tle? Facebook rekomenduje 820×312 pikseli lub 640×360 pikseli. Aby dobrze się prezentowało, może mieć również wielkość nawet 1200×678 pikseli. Warto dobrać je kolorystycznie do innych udostępnianych na fanpage’u treści. Jak często je zmieniać? Wszystko zależy od kalendarza naszych działań marketingowych czy po prostu „widzi mi się”. Możemy zmieniać je nawet co tydzień, jednak jeśli chcemy aby zobaczyła je jak największa liczba odbiorców, dobrze jest pozostawić je chociaż na miesiąc, zanim zmienimy na nowe.