Jaki zegarek do garnituru? Radzimy jak wybrać! 

Jaki zegarek do garnituru? Radzimy jak wybrać! 

7 marca, 2018 Wyłączono przez KH

Dobrze skrojony garnitur zawsze będzie wyglądać dobrze, jednak to dodatki decydują o ostatecznym charakterze stylizacji. Nie bez powodu mężczyźni tak dużą wagę przywiązują do wyboru koszuli, butów, krawata i muszki, paska oraz spinek do mankietów. Coraz chętniej sięgają również po męską biżuterię, wśród której prym wiodą zegarki. Nosimy je na co dzień i podczas uprawiania sportów, są też modele, które doskonale pasują do garnituru i formalnego stroju.

Zegarek do garnituru– ponadczasowa klasyka

Moda garniturowa zmienia się i zaskakuje, jednak wciąż dostrzec w niej można elementy, które nie podlegają tak dużym metamorfozom. Czarny czy granatowy garnitur zawsze będzie miał rzeszę zwolenników, ponieważ to on jest symbolem elegancji i stylu w klasie premium. Również wśród zegarków do garniturów wciąż aktualna jest moda na ponadczasową klasykę.  Prosty i minimalistyczny design, czytelny i pozbawiony graficznych elementów cyferblat – to cechy charakterystyczne dla zegarków tworzących zgrany zestaw z garniturem i elegancką koszulą. Ich koperta jest zazwyczaj w srebrnym lub złotym kolorze i ma wymiary 40mm. Nie mogą być zbyt grube, ponieważ nie zmieściłyby się pod mankietami koszuli. Biała lub srebrna tarcza doskonale współgra ze skórzanym paskiem w kolorze brązowym lub czarnym.

Nowoczesny zegarek do garnituru

Zgodnie z zasadą, czyli…

Skórzane elementy zegarka dopasowujemy do skórzanych elementów stylizacji, a metalowe do metalowych, to najprostsza i zawsze sprawdzająca się zasada, trudno jest popełnić jakikolwiek błąd. Zegarki do garniturów w większości przypadków są na skórzanym pasku, rzadko mężczyźni wybierają do eleganckiego stroju zegarki na bransolecie. Najlepiej, kiedy będzie on w kolorze butów i paska przy spodniach. Metalowe wykończenie przy tarczy powinno współgrać ze spinkami przy mankietach koszuli i zapięciem przy pasku do spodni.

Kolor tarczy nie musi być koniecznie biały lub srebrny, chociaż takie prezentują się najbardziej elegancko. Można wybrać np. zegarek z granatową lub czarną tarczą z białymi wskazówkami.

Zegarek do garnituru – czy wypada zaszaleć?

Mężczyźni są bardziej powściągliwi, jeżeli chodzi o łączenie stylów, wzorów i kolorów, to najczęściej tradycjonaliści, którzy tylko czerpią inspirację z modowych trendów, wybierając to, co nie wywoła w ich wizerunku zbyt dużej rewolucji. Dodatki są jednak po to, aby nieco odejść od utartych i powszechnie obowiązujących schematów. Odrobina szaleństwa w eleganckich i formalnych stylizacjach to sposób, aby wyróżnić się spośród mężczyzn w sztampowych garniturach.

Pasek zegarka do garnituru możesz dopasować kolorystycznie nie tylko do butów i paska przy spodniach, ale też do muchy lub krawata, wybierając ten na pasku materiałowym. Może być on w jednolitym kolorze lub w wielokolorowe paski. Wyróżnić pozwoli Ci się zegarek na bransolecie, który z okrągłą prostą tarczą będzie prezentował się klasycznie, ale z odrobiną nonszalancji.

Zegarek do garnituru marki Citizen

W wyborze zegarków garniturowych należy stosować się do kilku zasad, ale są takie, których złamanie pozwala osiągać ciekawy efekt wizualny. Czego jednak nigdy nie należy robić? Nigdy nie zakładaj do garnitury sportowego zegarka. Świetnie pasuje do sportowej koszulki i dresów i jest Twoim niezawodnym towarzyszem podczas treningów, niech tak pozostanie. Są schematy, których nie powinno się zmieniać. Spraw, aby zegarek do garnituru był Twoją najlepszą wizytówką.