Zjeżdżalnie dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zjeżdżalnie dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

18 października, 2017 Wyłączono przez MF

Jaka zjeżdżalnia dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawki do ogrodu?

Przy zakupie zjeżdżalni dla dziecka warto rozważyć kilka aspektów:

  1. Zjeżdżalnia dla dziecka TaniomaniaCertyfikat – tylko przy wyborze takich zjeżdżalni mamy pewność, że zabawki przeszły niezbędne testy, a co za tym idzie są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Te, które nie przeszły testów i nie otrzymały certyfikatu zazwyczaj są wykonane z niebezpiecznych substancji. Innym powodem nie otrzymania takiego certyfikatu jest niespełnianie przez zjeżdżalnie norm wytrzymałościowych oraz obciążeniowych.
  2. Pochodzenie – zjeżdżalnie dla dzieci wyprodukowane w Chinach od razu możesz skreślić z listy produktów. Zwróć uwagę na miejsce pochodzenia zabawki – najlepiej jeśli znajduje się ono na terenie unii europejskiej, ponieważ oznacza to, że produkt został zrobiony zgodnie z europejskimi standardami.
  3. Materiał wykonania – surowce potrzebne do wykonania zjeżdżalni dla dzieci powinny być dobierane zgodnie z europejskimi normami, a pozyskiwane z zaufanych źródeł. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym w produkcji takich zabawek jest utwardzany polietylen HDPE o wysokiej gęstości, który odporny jest na różne warunki atmosferyczne: nie odbarwia się pod wpływem słońca oraz pozwala na swobodne ślizganie.
  4. Instrukcja – do każdej zjeżdżalni dla dzieci powinna być dołączona instrukcja montażu, w której znajdują się informacje na temat maksymalnego obciążenia, wysokości itp.
  5. Dodatkowe atuty – zwróć uwagę na wersje kolorystyczne zjeżdżalni dla dzieci. Najczęściej występują w wielu wariantach. Oczywiście ważna jest również nawierzchnia ślizgu, która powinna niwelować ryzyko pośliźnięcia się i upadku.

Gdzie kupić zjeżdżalnie dla dzieci?

Szukasz zjeżdżalnie dla dzieci, które spełnią wszystkie wymienione przez nas wymagania? Koniecznie zapoznaj się z ofertą partnerów Taniomania!