Zmiany naczyniowe – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Zmiany naczyniowe – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

2 lipca, 2019 Wyłączono przez MS

Zmiany naczyniowe to bardzo często dosyć duży problem estetyczny, który przekłada się negatywnie na niską samoocenę pacjentów, a tym samym wpływa na pogorszenie ich komfortu życia. Zmiany te najczęściej obejmują dwie grupy schorzeń, a mianowicie: malformacje naczyniowe oraz naczyniaki. Malformacje naczyniowe najczęściej pojawiają się zaraz po urodzeniu i są widoczne, jako czerwone plamy. Rosną one wraz z rozwojem dziecka i zwykle nie dają żadnych dolegliwości. Wymagają one specjalistycznego leczenia, gdyż nie wycofują się samoistnie. Naczyniaki to z kolei rodzaj łagodnych nowotworów, które pojawiają się w pierwszych tygodniach życia dziecka i bardzo szybko się rozrastają. W porównaniu do malformacji, najczęściej ulegają one samoistnej regresji, jednak warto skonsultować je ze specjalistą, gdyż w przypadku dużych zmian, również wymagają leczenia.

Zmiany naczyniowe – zabieg laseroterapii

NajskutecznieZmiany naczyniowe powodują bardzo często pogorszenie komfortu życia pacjenta i niską samoocenę jszą i najnowocześniejszą metodą, która pozwala w dosyć szybki sposób wyeliminować zmiany naczyniowe jest laseroterapia. Dzięki zastosowaniu fali o dwóch długościach możliwe jest dostanie się do tkanek na różnych głębokościach, dzięki czemu zabieg jest bardzo skuteczny i posiada szeroki zakres. Terapia ta jest całkowicie bezinwazyjna, gdyż nie narusza ciągłości tkanek, a ponadto jest praktycznie bezbolesna. Efekty widoczne są już po przeprowadzeniu jednego zabiegu!

Gdzie wykonać ten zabieg?

Zabieg, który ma na celu wyeliminowanie problemu, jakim są zmiany naczyniowe znajdziecie w ofercie Kliniki Ambroziak. Jest on wykonywany przez doświadczonych lekarzy, a także przy użyciu specjalistycznego sprzętu, dlatego odznacza się on wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie internetowej kliniki!