Znak aktywny C9 LED – więcej spokoju na drodze

Znak aktywny C9 LED – więcej spokoju na drodze

17 listopada, 2022 Wyłączono przez MJ

Gdy warunki na drodze nie sprzyjają bezpiecznej jeździe, przydają się elementy, które odpowiednio określają zakazy i nakazy obowiązujące na danej drodze. Kierowcom może przydać się znak aktywny C9 LED, który posiada własne zasilanie – osoba zarządzająca daną drogą nie musi martwić się projektowaniem przyłączy elektrycznych.

znak aktywny C9 LED

Co oznacza znak aktywny C9 LED?

Jak zapewne wiedzą wszyscy kierowcy, którzy zaznajomieni są z kodeksem ruchu drogowego, znak aktywny C9 LED oznacza nakaz jazdy z prawej strony znaku. Najczęściej stosowany jest przy wysepkach lub na początku pasa rozdzielającego ruch w miejscu, w którym jezdnia dwukierunkowa rozdziela się na dwa odcinki jednokierunkowe. Znak ten wskazuje zatem wjazd na jezdnię jednokierunkową, zastępując znaki B2 (zakazujący wjazdu na lewą stronę) oraz D3 (informujący o jednokierunkowym charakterze jezdni).

znak aktywny C9 LED

Charakterystyka techniczna znaku aktywnego

Znak aktywny C9 LED wykonany jest w najnowszej technologii i nie posiada zewnętrznego zasilania. Wykonano go z PCV, a jego tarcza ma średnicę 600mm, przy czym jej lico tworzone jest z folii odblaskowej 2 typu. Montaż znaku jest banalnie prosty – instaluje się go dokładnie tak samo, jak każdy inny, standardowy znak drogowy. Akumulator zasilający znak ładuje się poprzez działanie miękkiego panelu fotowoltaicznego, który zamontowany jest na obudowie. Można zatem stwierdzić, że znak ten nie tylko znacznie podwyższa poziom bezpieczeństwa na drodze, ale też zasilany jest w sposób przyjazny środowisku.