Znak aktywny D-6

Znak aktywny D-6

9 czerwca, 2022 Wyłączono przez J P

Obecnie żyjemy w bardzo zmotoryzowanych czasach, w których coraz więcej osób decyduje się na codzienne podróżowanie do pracy czy szkoły za pomocą prywatnego samochodu. Dodatkowo coraz lepszej jakości drogi sprawiają, że ruch staje się coraz szybszy, a samochody osiągają większą prędkość. Powoduje to problemy dla pieszych w postaci zmniejszonego bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię. Z tego też powodu możemy znaleźć różnego rodzaju rozwiązania, które mają za cel zapewnienie im większej pewności, a jednym z nich jest znak aktywny D-6.

Przeznaczenie znaku

Znak ten należy do grona znaków informacyjnych. Oznacza to, iż ich przeznaczeniem jest powiadamianie kierowców o danej sytuacji, a w tym przypadku o tym, iż zbliża się on do przejścia dla pieszych, a co za tym idzie, zwiększa jego uwagę. Znak aktywny D-6 jest dodatkowo podświetlony, co przekłada się na jego większą widoczność nawet podczas złych warunków pogodowych czy też nocy, gdy poziom widoczności jezdni i znaków jest znacznie ograniczony dla kierowcy. Posiada on także czujnik ruchu, dzięki czemu podświetla się on w momencie, w którym pieszy zostanie wykryty przez znak.

Znak aktywny D-6

Znak aktywny D-6 – gdzie można go znaleźć?

Znak aktywny D-6 znaleźć można w ofercie firm, które specjalizują się w sprzedaży produktów dotyczących BHP. Jednym z takich sklepów jest strona Sklep Protect BHP oferująca szeroki asortyment artykułów z dziedziny BHP.