Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę wolnoobrotową?

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę wolnoobrotową?

14 grudnia, 2018 Wyłączono przez JP

Jakim silnikiem jest napędzana? Z czego wykonany jest ślimak? Ile gram produktu może przetworzyć na minutę? Wszystkie te parametry wyciskarek wolnoobrotowych są niezwykle istotne. W dzisiejszym wpisie postaram się wybrać najważniejsze wartości, na które warto zwrócić uwagę tuż przed zakupami.

Zdrowy, domowy sok

Zalet takiego napoju nie sposób wymienić. Po pierwsze – kontrola. Masz pewność co znajduje się w szklance, możesz użyć jedynie naturalnych składników, bez obaw o zawartość konserwantów (co cieszy w szczególności młodych rodziców). Po drugie – pozwala sporo zaoszczędzić. Bio soki mogą naprawdę sporo kosztować, a w przypadku posiadania urządzenia AGD jesteś obciążony jedynie kosztami produktu który umieścisz w młynku. Dowiedz się, Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę wolnoobrotową i dokonaj właściwego wyboru.

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę wolnoobrotową by posłużyła przez wiele lat?

Na wstępie należy rozróżnić parametry sokowirówek i wyciskarek. Pierwsza działa szybciej, lecz mniej dokładnie. Ilość obrotów na minutę w tej drugiej będzie więc nieco mniejsza, ale znacznie dokładniejsza. Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę wolnoobrotową? – Na wydajność silnika. To jego moc, a nie ilość obrotów zadecyduje o jakości płynu zbieranego do pojemnika. Warto sprawdzić również z jakiego tworzywa wykonano poszczególne elementy (sok owoców i warzyw oraz zawarte w nich barwniki mogą niszczyć sprzęt). W trosce o łatwiejszą pracę warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma specjalne, gumowe nakładki na nóżki, co zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniem. Wyciskarka wolnoobrotowa wysokiej jakości jest również łatwa w utrzymaniu i konserwacji.