Akumulatory

Akumulatory

2 września, 2022 Wyłączono przez J P

Przemysł to bardzo szeroka gałąź gospodarki, która odpowiada za tworzenie wielu różnego materiałów lub produktów. Często odpowiedzialne za to są przeróżne maszyny lub systemy, które potrzebują stałego dostępu do zasilania, by działać w prawidłowy sposób. Niestety zdarzyć może się sytuacja, w której to zasilanie z różnych względów może zostać utracone. By uniknąć zaniku energii, produkowane są akumulatory, które mają za zadanie zapobiec takiej sytuacji.

Rodzaje tego typu urządzeń

Obecnie na rynku można znaleźć wiele źródeł alternatywnego zasilania. Akumulatory i zasilacze możemy rozdzielić na kilka rodzajów, ze względu na ich budowę czy przeznaczenie. Jednymi z nich są akumulatory VRLA i SLA, które należą do grona akumulatorów kwasowo- ołowiowych. Dodatkowo wyposażone są one w zawory bezpieczeństwa, dzięki czemu w momencie przeładowania, wypuszczają nadmiar gazów. Istnieją także akumulatory AGM, które świetnie spisują się jako zasilanie buforowe. Mogą być one ładowane niewielkim natężeniem prądu, dzięki czemu w przypadku zaniku energii, stają się one głównym źródłem zasilania.

akumulatory

Akumulatory — gdzie kupić?

Jeśli i ty planujesz kupić tego typu urządzenia do swojej firmy, warto rozejrzeć się za miejscem, które się w tym specjalizuje. DACPOL to jeden z liderów branży elektrotechniki, który w swojej ofercie posiada różnego rodzaju akumulatory oraz zasilacze UPS wykonane z najwyższej jakości podzespołów.