Anthony Ryan – sylwetka autora

Anthony Ryan – sylwetka autora

9 sierpnia, 2021 Wyłączono przez A S T A

Anthony Ryan to szkocki pisarz z gatunku fantasy oraz science fiction, któremu popularność przyniosła trylogia o nazwie Kruczy Cień. Co jeszcze warto wiedzieć o tym autorze oraz dlaczego warto sięgnąć po jego publikacje?

Nieśmiałe początki wielkiej kariery, czyli Anthony Ryan w zbliżeniu

W trakcie pracy w administracji rządowej Anthony Ryan zaczął tworzenie szkicu powieści fantasy. Szkic wydany w formie ebooka przyjął się jednak znakomicie, co zmotywowało autora do dalszej pracy. Książka pt. „Pieśń krwi” opowiada o Vaelinie Al Sornie, czyli wojowniku, który został porzucony przed tzw. bramą Szóstego Zakonu. Co jednak kierowało jego rodziną oraz jakie motywy miał jego ojciec? Tego dowiadują się czytelnicy, których Ryan od lat wabi do swoich publikacji dzięki niezwykłej atmosferze kreowanej w utworach.

pexels johannes plenio 1165982

Od samodzielnych publikacji, aż po współprace z wydawnictwami

Ciepłe przyjęcie utworów Ryana sprawiło też, że współpracą z nim zaczęły interesować się wydawnictwa. Dzięki temu autor podpisał kontrakt na wydawanie swojej trylogii, która ukazywała się kolejno od roku 2013, przez 2014, aż do 2015. Nie jest to jednak jedyna seria tego autora, który ma na swoim koncie również publikacje pt. Draconis Memoria.

Osoby interesujące się literaturą fantasy z pewnością powinny sięgnąć po utwory Anthonyego Ryana, który od lat nie zawodzi swoich czytelników i szybko zdobywa rzesze nowych sympatyków.