Aranżacja sypialni – jakie meble kolonialne i dekoracje utrzymane w tym stylu wybrać?

Aranżacja sypialni – jakie meble kolonialne i dekoracje utrzymane w tym stylu wybrać?

11 sierpnia, 2021 Wyłączono przez P K E

Wykańczając mieszkanie lub dom bez wątpienia szczególną uwagę należy poświęcić sypialni, które jest miejscem relaksu, odpoczynku i regeneracji. Jakie meble kolonialne i pasujące dekoracje wybrać, aby nadać jej wyjątkowego charakteru z nutą orientu? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Które meble kolonialne do sypialni wybrać?

Najważniejszym i najbardziej charakterystycznym wyróżnikiem stylu kolonialnego są. Wykonane z naturalnego drewna, o unikalnej kolorystyce, która wynika z egzotycznych gatunków drzew takich jak mango czy palisander, które w naszych rejonach są niedostępne. Meble kolonialne, od których powinno się rozpocząć aranżowanie sypialni to przede wszystkim masywne, oszczędnie zdobione łóżko z zagłówkiem, które stanowi serce sypialni. W następnej kolejności należy dopasować pasującą szafę z drewna oraz niewielką szafkę nocną. Pozostałe meble kolonialne, takie jak szafki, komody czy etażerki to kwestia gustu i przestrzeni do zagospodarowania.

lozko

Jakie dekoracja i dodatki do pokoju sypialnego?

Nawet najpiękniejsze meble kolonialne nie będą w stanie tworzyć przytulnej i pełnej charakteru sypialni bez odpowiednio dopasowanych dekoracji i dodatków. W przypadku omawianego stylu warto zainwestować w unikalne indyjskie parawany z drewna, które perfekcyjnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia. Dobrym pomysłem, który podkreśli estetykę wnętrza są także rożnego rodzaju obrazy utrzymane w klimacie azjatyckim i afrykańskim, różne figurki, pamiątki z podróży, mapy i globusy, a także tkaniny z naturalnych materiałów. Warto zainwestować także w klimatyczne oświetlenie, zdobione poduszki, świece i kadzidełka.