Bagaż podręczny – jak go spakować?

Bagaż podręczny – jak go spakować?

15 lipca, 2020 Wyłączono przez A S

Wyruszasz w krótką lub daleką podróż i nie wiesz jak spakować swój bagaż podręczny? Podpowiadamy jak to zrobić, aby był nie tylko praktyczny, ale także aby o niczym nie zapomnieć!

Bagaż podręczny – zasady

Pakując bagaż podręczny, najważniejszą kwestią jest fakt, w jaki sposób zamierzasz podróżować. Jeśli wyruszasz na wycieczkę samochodem – masz największą dowolność odnośnie tego co ze sobą zabierzesz. Jeśli autobusem – zapewne ogranicza Cię wielkość bagażu, natomiast w samolocie istotne jest również to, co do swojej walizki czy torby włożysz. W samolotach istnieją restrykcyjne zasady dotyczące bagażu podręcznego. Warto dokładnie sprawdzić je na stronie wybranego przewoźnika.

Co powinno się w nim znaleźć?

Aby bagaż podręczny był nam przydatny, warto włożyć do niego przede wszystkim dokumenty, a także rzeczy osobiste, takie jak telefon komórkowy, ładowarkę, słuchawki, a także chusteczki higieniczne czy żel antybakteryjny do rąk. W niektórych momentach mogą przydać się również chusteczki nawilżane czy drobna przekąska. Dobrze jest mieć przy sobie również kurtkę czy bluzę, a także książkę czy gazetę. Jeśli podróżujemy z samym bagażem podręcznym, musimy pomieścić w nim również ubrania czy kosmetyki. Pakując się, przeprowadzajmy selekcję odnośnie wkładanych do niego rzeczy. Tak naprawdę wiele rzeczy znajdziemy np. w hotelu czy pobliskich sklepikach i wcale nie musimy ich ze sobą przywozić. Jeśli wyruszamy za granicę, dobrze jest mieć ze sobą przewodnik lub mapę – na wypadek rozładowanego smartfona lub braku dostępu do internetu.