Lifestylowe trendy 2020

Lifestylowe trendy 2020

15 lipca, 2020 Wyłączono przez JP

Trendy i rozwiązania na 2020 rok, mimo licznych planów, uległy zmianom. Wszystko przez wzgląd na obecną sytuację w kraju i na świecie. W jaki sposób ukształtowała się nasza codzienność w bieżącym roku i jakie lifestylowe trendy 2020 królują w połowie tego roku?

Zmiany w transporcie i logistyce

Niewątpliwie, na rynku pojawili się pasjonaci zielonych rozwiązań, a urządzenia napędzane paliwem w klasycznym tego słowa ujęciu, ustępują nowoczesnym rozwiązaniom hybrydowym. Podobnie dzieje się w sektorze usług. Obecnie lifestylowe trendy 2020 opierają się własnie na prowadzeniu zupełnie nowych rozwiązań z zakresu transportu. Usługodawcy – w szczególności ci posiadający niewielkie restauracje i firmy dostarczające produkty do rąk własnych, chętniej przesiadają się na… hulajnogi. Środek ciężkości z hegemonii transportu publicznego przesuwa się w kierunku pojazdów napędzanych energią elektryczną.

Na jakie lifestylowe trendy 2020 warto zwrócić uwagę?

Lifestylowe trendy 2020 – wzrost znaczenia produktów bio i eko

Rewolucja bio i eko zawitała również do naszych domów. Lifestylowe trendy 2020 związane są bowiem również ze znacznym wzrostem udziału biznesu opierającego się na sprzedaży produktów ekologicznych i wegańskich w rynku. Wartość w latach 2012-2015 wzrosła o blisko 40%. Obecnie, mimo, że nie dysponujemy dokładnymi danymi, za bieżący rok, może być to podobny przyrost. Lifestylowe trendy 2020 to moda na zdrowie – znaczne ograniczenie używek, poszukiwanie lepszych zamienników produktów codziennego użytku i wzrost świadomości konsumenckiej.