Bezbutlowe dystrybutory wody – co warto o nich wiedzieć

Bezbutlowe dystrybutory wody – co warto o nich wiedzieć

2 marca, 2022 Wyłączono przez Z S

Bezbutlowe dystrybutory wody to bardzo dobra alternatywa dla plastikowych butli. To nie tylko wygoda, ale również oszczędność. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Bezbutlowe dystrybutory wody – wygoda, oszczędność i dobry wpływ na środowisko naturalne

Czym różnią się bezbutlowe dystrybutory wody od tych tradycyjnych? Przede wszystkim są bezpośrednio podłączone do hydraulizacji, dzięki czemu nie musisz wymieniać w nich butli. Urządzenie filtruje wodę bezpośrednio z kranu. Jest to zdecydowanie dużo wygodniejsze. Dodatkowo woda kranowa jest dużo tańsza od mineralnej, dlatego w ten sposób zaoszczędzisz na tym. Wiele bezbutlowych dystrybutorów wody mają funkcje schładzania, podgrzewania i przygotowywania gazowanej wody, mogą więc być one przydatne również w punktach gastronomicznych.

pexels alena koval 886521

Co jeszcze możesz zrobić dla środowiska?

Środowisko naturalne jest ważne i musimy o nie dbać. Zamiana wody butelkowanej na filtrowaną wodę kranową to dobry pomysł, bo zredukujesz w ten sposób zużycie plastiku. Jednak pamiętaj, że możesz zrobić o wiele więcej. Jeśli już o plastiku mowa, to warto również zrezygnować z jednorazowych toreb na na zakupy. Idąc do sklepu zabierz ze sobą ekologiczną torbę. Możesz także zamienić szczoteczki do zębów na plastikowe i kupować kosmetyki i chemię domową w większych opakowaniach. Obecnie ważna jest również oszczędność energii elektrycznej i wody, nie marnuj tych zasobów bez powodu.