Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych dzięki innowacyjnemu systemowi

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych dzięki innowacyjnemu systemowi

7 stycznia, 2021 Wyłączono przez PiGl

Według statystyk w Polsce z roku na rok jest coraz więcej wypadków drogowych. Duża większość z nich dotknęła osoby przechodzące przechodzące przez jezdnię. Najczęstszą przyczyną takich nieszczęśliwych zdarzeń są źle oznakowane przejścia dla pieszych. Warto zastanowić się nad tym faktem i coś zmienić w tym aspekcie. Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych powinno być dla nas priorytetem w szczególności w trosce o dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

Jak możemy zwiększyć bezpieczeństwo dla pieszych?

Przede wszystkim powinniśmy wnieść petycję do zarządu dróg lub innej placówki o zmianę tradycyjnych na aktywne przejścia dla pieszych. Jest to innowacyjny system, który zwróci większą uwagę kierowców na przechodzące osoby i zwiększy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Wcześniej przekazana informacja jest tutaj na wagę złota, ponieważ nawet kilka sekund może uratować komuś życie.

Funkcjonalności aktywnego przejścia dla pieszych

Aktywne przejście dla pieszych wyposażone jest w nowoczesną technologię oprawy świetlnej i dźwiękowej, która wyśle odpowiednie sygnały dla nadjeżdżających samochodów. Całe przejście jest podświetlone światłami typu led, które skutecznie doświetlają sylwetkę osoby przechodzącej przez jezdnię. Dodatkowo warto wspomnieć o czujnikach ruchu wykrywających zbliżające się osoby, które już wcześniej aktywują cały system ostrzegawczy. Również został odnowiony komunikator głosowy wydający komunikaty dla osób niedowidzących, niewidzących czy zapatrzonych w smartfon. Dzięki takiemu rozwiązaniu nastąpi wzrost bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.