Biuro rachunkowe Płock radzi: jak założyć firmę?

Biuro rachunkowe Płock radzi: jak założyć firmę?

16 listopada, 2015 Wyłączono przez Gosia

Wiele osób czuje, że ma żyłkę do interesów i marzy o tym, aby założyć własną firmę. Nie wie jednak, jak dokładnie to zrobić i za co najpierw się zabrać. Specjalnie dla nich biuro rachunkowe Płock zamieszcza krótki tutorial o tym, jak w 3 krokach przejść od słowa do czynu:

Krok 1: Pomyśl jak sprzedać to, co najbardziej chcesz robić

Biuro rachunkowe PłockAby założyć firmę, trzeba mieć przede wszystkim dobry, kreatywny pomysł. Jest to podstawa, bez której trudno cokolwiek zacząć. W internecie roi się od artykułów z poradami, jaki rodzaj biznesu założyć. Obecnie w trendach są zakłady fryzjerskie, firmy remontowo-budowlane czy też żłobka i przedszkola. Pomysłów jest znacznie więcej i warto się z nimi zapoznać, ale niesłusznie postąpi ten, kto kierować się będzie jedynie trendami. Najważniejsze, by w swojej firmie robić to, co się lubi i w czym dobrze się będzie czuć – nawet jeśli nie jest to rzecz, która znajduje się najwyżej w internetowych rankingach atrakcyjności.

Krok 2: Stwórz biznesplan i oszacuj wydatki

Konieczne jest określenie, jak dużych nakładów finansowych będzie wymagać firma. Pomaga w tym rozpisanie szczegółowego biznesplanu, który powinien zawierać między innymi:

  • opisany zakres działalności firmy
  • analizę rynku
  • liczbę pracowników, ich kwalifikacje i doświadczenie
  • plan marketingowy i finansowy z uwzględnieniem harmonogramu

Krok 3: Poradź sobie z formalnościami

Kiedy wszystko zostało już dokładnie zanalizowane, czas zabrać się za papierkowe formalności. Nową firmę trzeba zarejestrować w Urzędzie Gminy lub Miasta, zyskać zezwolenia (jeśli w danej działalności są pożądane) i uzyskać numer REGON, indywidualny dla każdej firmy. To jednak nie wszystko – w dalszej kolejności świeżo upieczony przedsiębiorca wyrabia pieczątkę firmową i zakłada firmowe konto bankowe. Konieczne jest także zgłoszenie właściciela i pracowników do ZUS-u, wraz z dostarczeniem wszystkich potwierdzających to dokumentów. Nie można zapomnieć również o zawiadomieniu Państwowej Inspekcji Pracy o prowadzonej działalności. Tyle w skrócie na start.

Biuro rachunkowe Płock rozwiązaniem?

W kolejnych miesiącach od założenia firmy papierkowe formalności niestety się nie kończą. Należy sporządzać listy płac, przygotować i składać deklaracje PIT i VAT, prowadzić księgi rachunkowe, rozliczać ZUS czy PEFRON. Co gorsza, nieświadoma pomyłka na jednym z dokumentów może poskutkować płaceniem kar i narazić firmę na niespodziewane koszty. Nic dziwnego, że wielu początkujących przedsiębiorców waha się lub szybko zniechęca, myśląc o założeniu własnej firmy.

Nie warto jednak rezygnować z marzeń z powodu formalności. Prowadzenie firmy to przecież nie tylko papiery, ale też codzienna praca, kontakt z klientami i nowe wyzwania, które przynoszą przedsiębiorcom mnóstwo satysfakcji. Dlatego zamiast zniechęcać się urzędowymi sprawami, lepiej po prostu powierzyć je ekspertom, którzy nie pozwolą sobie na błędy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z województwa mazowieckiego, to swoje usługi poleca http://estelligence.com/kontakt/biuro-rachunkowe-plock/. Oddając formalne sprawy specjalistom, będziesz mógł bez przeszkód spokojnie zająć się tym, co najważniejsze – swoją firmą.