Biżuteria srebrna – jak odczytać jej próbę?

Biżuteria srebrna – jak odczytać jej próbę?

12 maja, 2017 Wyłączono przez MF

Każda kobieta, która chce poczuć się piękną sięgnie zapewne po biżuterię srebrną. Kolczyki, Łańcuszki, bransoletki – na pewno każda z Was ma szkatułkę z tymi rzeczami w swoim domu i są one nieodłącznym elementem praktycznie każdej stylizacji. Na produktach ze srebra pojawiają się jednak pewne numerki, których znaczenia nie zawsze jesteśmy pewni. Dzisiaj przybliżymy Wam właśnie te numery.

Biżuteria srebrna a jej „próba”

Puzzel: biżuteria srebrna: celebrytkaOczywiście numery, o których mowa to nic innego jak próba srebra. Określa ona zawartość srebra w stopie. Próba srebra wyrażona jest w promilach. Jeśli widzisz na swoim łańcuszku oznaczanie 500 oznacza to nic innego jak to, że stop zawiera tylko 50% czystego srebra. Bardzo często spotykanym oznaczeniem w wyższej jakości biżuterii srebrnej jest 925, które oznacza, że czystego srebra w takim stopie jest już 92,5%. Wybór próby srebra wydaje się więc oczywisty. Im wyższa próba, tym lepsza jakościowo jest biżuteria. Nie można ukrywać, że jest ona trochę droższa niż w przypadku biżuterii o niższym współczynniku, jednak na pewno będzie wolniej zachodziła rdzą, a także będzie odporna na rozrywanie. Ceny nie różnią się diametralnie, jak to jest w przypadku biżuterii ze złota. Jeśli natomiast nie widzisz na swojej biżuterii wygrawerowanej próby, wystarczy, że udasz się do złotnika lub jubilera, który ją określi.

Biżuteria srebrna – postaw na modę

Szukasz modnej, niedrogiej biżuterii srebrnej? Koniecznie odwiedź sklep internetowy Silveris. Znajdziesz w nim produkty wykonane ze srebra każdej próby. W naszej ofercie znajdziecie łańcuszki, bransoletki i najmodniejsze w ostatnich sezonach celebrytki czyli biżuteria z zawieszkami, np. koniczynką czy symbolem nieskończoności, które zostały rozsławione właśnie przez celebrytów, a ich kształt ma określone znaczenie.