Masz blender do smoothie? Przygotuj pyszny i zdrowy napój!

Masz blender do smoothie? Przygotuj pyszny i zdrowy napój!

26 czerwca, 2018 Wyłączono przez JP

Znudzony owsianką z owocami? Kanapki z ulubionymi dodatkami już dawno straciły swój wyjątkowy smak? W takim razie pora z zmianę! Jeśli chciałbyś stworzyć pyszny i gęsty napój bogaty w niezbędne witaminy i mikroelementy, blender do smoothie w dłoń! Gotowy? Zaczynamy!

Jak przygotować tę zdrową i smaczną przekąskę?

O ile faza przygotowywania smoothie nie jest trudna, większość z nas ma problem z odpowiednim skomponowaniem jego składników. Jeśli poznamy kilka podstawowych zasad, jego wykonanie stanie się prostsze. Przede wszystkim – napój składa się z dwóch części – stałej i płynnej. Smoothie składające się z samych owoców będzie za gęste. Łączące jedynie płynne składniki – przestanie być koktajlem w ogóle. Do części stałej zaliczamy owoce i warzywa – począwszy od słodkich jabłek i bananów, skończywszy na szpinaku i wyrazistej rukoli. Płyny, które dodajemy do blendera do smoothie to najczęściej mleko, sok, woda lub herbata. Możemy również dodać tzw. superfoodsy, czyli korzystnie wpływające na nasz organizm zioła i dodatki.

zdjęcie tacy pełniej smoothie

Blender do smoothie – jak go wybrać

Jeśli chcemy przygotować smaczny napój, potrzebujemy dobrego sprzętu. Wybór blendera do smoothie powinien być przemyślany. Im większa moc silnika, tym wydajniejszy się okaże. Dobór akcesorium jest istotne zwłaszcza dla osób, które chciałyby przygotować w nim sorbet lub pyszną kawę mrożoną z rozdrobnionymi kostkami lodu. Blender do smoothie, zarówno ze szklanym, jak i plastikowym kielichem, powinien być łatwy w konserwacji. Dzięki temu pestki z owoców nie pozostaną w trudno dostępnych miejscach, a intensywny kolor produktów, których używamy do przygotowania napoju, nie zabrudzą ścianek sprzętu.