Rękawiczki rowerowe – nie tylko dla sportowców

Rękawiczki rowerowe – nie tylko dla sportowców

26 czerwca, 2018 Wyłączono przez BT

Kompletując strój na dłuższe wycieczki rowerem, warto zaopatrzyć się w rękawiczki rowerowe. Przy krótkich wypadach ten element ubioru może wydawać się zbędny. Jednak im więcej czasu spędzi się na trzymaniu kierownicy, tym bardziej dostrzega się sens ich zakupu.

rękawiczki rowerowe powinny być dopasowane i wygodne

Wybierz trwałe rękawiczki rowerowe

Podstawową funkcją rękawiczek rowerowych jest zabezpieczenie dłoni przed różnego rodzaju podrażnieniami. W związku z tym materiał, z którego są wykonane powinien być bardzo trwały, a z drugiej strony sam nie powinien powodować otarć. Najważniejszy jest przecież komfort i radość z jazdy. Lepszej jakości rękawiczki rowerowe, ze względu na różnego rodzaju wypełnienia, dodatkowo nieco redukują drgania. Pasjonaci kolarstwa powinni natomiast zdecydować się na zaawansowane modele rękawiczek. Materiały zastosowane do ich produkcji świetnie osłaniają dłonie przed wiatrem i chłodem. Elastyczne tworzywo gwarantuje pełne dopasowanie i maksymalnie pewny chwyt kierownicy.

rękawiczki rowerowe przydadzą się zwłaszcza dzieciom

Zakupy dla całej rodziny

Rękawiczki rowerowe można znaleźć w sklepach oferujących odzież sportową. Warto wybierać odzież marek wyspecjalizowanych w produkcji tego typu akcesoriów. Zapewniają one najwyższą jakość, więc można być pewnym że ich produkty nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Planując wycieczki dla całej rodziny, nie zapomnijmy o rękawiczkach dla dzieci. Jeśli na rowerze jeżdżą nie do końca pewnie, zwykle bardzo mocno trzymają kierownicę. Otarcia od niej mogą zniechęcić do dalszych podróży rowerem.