Cały dzień przed komputerem – jakie ma to skutki dla Twojego zdrowia

Cały dzień przed komputerem – jakie ma to skutki dla Twojego zdrowia

7 listopada, 2019 Wyłączono przez EM

Zapewne spędzasz cały dzień przed komputerem i zastanawiasz się, jakie ma to skutki dla Twojego zdrowia. Jeśli odczuwasz m.in.: bóle kręgosłupa, suchość oczy, bóle głowy, problemy z nadgarstkami, zaburzenia widzenia, czy nawet podrażnienie błony śluzowej nosa i krtani, to wiedz, że z pewnością jednym z potencjalnym czynników, który powoduje taki stan u Ciebie jest tryb Twojej pracy.

 

Ty i cały dzień przed komputerem

Jeśli bardzo często spędzasz cały dzień przed komputerem, to wprowadzenie zasad ergonomii pracy z pewnością Ci się przyda. Zastosowanie ergonomii w miejscu pracy może znacznie poprawić jakość, komfort Twojej pracy oraz Twoje samopoczucie i zdrowie. Dolegliwości związane z usztywnieniem mięśni oraz dolegliwości powstające w  wyniku mikrourazów są bardzo częstymi konsekwencjami pracy cały dzień przed komputerem. Dodatkowo mogą u Ciebie wystąpić zaburzenia krążenia kończyn dolnych. Jest to rezultatem siedzącej pozycji pracy przy komputerze.

Ból podczas siedzenia cały dzień przed komputerem

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka jest częstym schorzeniem, które powoduje ból, drętwienie i mrowienie w dłoni i ramieniu. Warunek występuje, gdy jeden z głównych nerwów ręki – nerw pośrodkowy – jest ściśnięty w kanale nadgarstka. U większości pacjentów zespół cieśni nadgarstka pogarsza się z biegiem czasu, dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie i leczenie. Wczesne objawy często można złagodzić za pomocą prostych środków, takich jak noszenie szyny lub unikanie pewnych czynności. Jeśli jednak nacisk na nerw pośrodkowy będzie się utrzymywał, może to prowadzić do uszkodzenia nerwu i pogorszenia objawów. Aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu, dla niektórych pacjentów może być zalecany zabieg chirurgiczny polegający na zdjęciu ciśnieni z nerwu pośrodkowego.