Ciekawostki o polskiej sztuce

Ciekawostki o polskiej sztuce

29 maja, 2020 Wyłączono przez AB

Interesujesz się sztuką? Chcesz zaznajomić się w twórczością rodzimych artystów? Zobacz, jakie ciekawostki o polskiej sztuce dla Ciebie przygotowaliśmy. Jedno jest pewne – nasz kraj z pewnością może pochwalić się bogatym dziedzictwem kulturowym i pokaźnym dorobkiem. Sprawdź to!

Fakty o polskiej sztuce

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – tak brzmi stare porzekadło, które pasuje również do kwestii związanych z dorobkiem kulturowym naszego kraju. Pewnie nie raz podziwiałeś dzieła zagranicznych twórców, ale czy interesowałeś się polskimi tytuałami i artystami? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, zobacz, jakie ciekawostki o polskiej sztuce dla Ciebie przygotowaliśmy. Zaczynamy! Najdrożej sprzedanym dziełem polskiego arytysty był Portret Marjorie Ferry autorstwa Tamary Łempickiej i sprzedano go za rekordową sumę 82 mln złotych. Zastanawiasz się, jaki polski artysta zyskał renomę na całym świecie? Bez wątpienia, do tego grona można zaliczyć Zdzisława Beksińskiego z serią swoich obrazów, przypominających sfotografowane sny.

Ciekawostki muzyczne

Szukasz odkryć muzycznych? Chcesz poznać nowych artystów? I choć media masowe zasypują nas na co dzień nowościami, to warto czasem poświęcić więcej czasu, aby odkryć prawdziwe talenty. Przykładem tego jest chociażby Radzimir Dębski – syn znanego kompozytora, który może pochwalić się chociażby współpracą z gwiazdą amerykańskiego formatu – Beyonce, a także ciekawymi projektami muzycznymi. Śledź na bieżąco ciekawostki o polskiej sztuce, aby dowiedzieć się więcej!