Czy wiesz co to jest handicap oraz jakie rodzaje wyróżniamy?

Czy wiesz co to jest handicap oraz jakie rodzaje wyróżniamy?

6 czerwca, 2019 Wyłączono przez RG

W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić garść informacji dotyczących tego co to jest handicap. Wyjaśnimy także różnicę pomiędzy handicapem europejskim a azjatyckim. Jeśli interesuje Cię obstawianie meczy online to artykuł ten powinien być dla Ciebie ciekawy.

Co to jest handicap? To nie takie trudne jak by się mogło wydawać

Nie wiesz co to jest handicap? Handicap to nic innego jak dodanie lub odjęcie, określonej przez zakład bukmacherski wartości liczbowej dla jednego z biorących udział w spotkaniu. Podczas rozliczania kuponu z bukmacherem, pod uwagę brany jest wynik który uwzględnia handicap. Dla przykładu rozpatrzmy taki przypadek: mecz kończy się remisem, lecz drużyna gości przed meczem dostała handicap wynoszący „+ 1.0 bramki”, w takim wypadku to właśnie ona według zakładu handicapowego jest zwycięzcą.

Handicap azjatycki, czym się różni od europejskiego?

co to jest handicap

Handicap azjatycki stanowi małą pomoc dla słabszej z drużyn. Z założenia ma za zadanie eliminować remis z możliwych wyników meczu. Stawiając kupon z handicapem azjatyckim, posiadamy wyłącznie dwie możliwości. Możemy obstawić wygraną gospodarzy lub gości, nie ma możliwości postawienia na remis. Jeżeli będzie miał on miejsce, zakład automatycznie jest anulowany (draw no bet). W celu określenia lini handicapu azjatyckiego, można stosować jedynie liczby całkowite, ich połówki, a także ćwiartki. Tak samo jak w standardowym handicapie, bukmacherzy dopisują do danego zespołu określoną liczbę bramek lub punktów. Mamy nadzieje, że wiesz już co to jest handicap azjatycki.