Co to są punkty ECTS – dlaczego na studiach są tak ważne?

Co to są punkty ECTS – dlaczego na studiach są tak ważne?

9 grudnia, 2021 Wyłączono przez J M

Wiele osób w naszym kraju decyduję się na naukę na uczelniach wyższych, głównie ze względu na ogromny nacisk ze strony rodziców czy rodziny. Wielu tez nie wiem jakie panują zasady w takich miejscach, jak liczy się oceny i zaliczenia. Sporo też osób zastanawia się, co to są punkty ECTS. Dlaczego są tak wazne i do czego się je stosuje? Dowiesz się tego w dzisiejszym tekście!

jo szczepanska 5aiRb5f464A unsplash 2

Co to są punkty ECTS – na co zwrócić uwagę

Podczas nauczania na uczelniach wyższych student otrzymuje oceny, które wliczają się do ogólnej średniej, ale również do wyników przedmiotów. Dodatkowo jest coś takiego jak punkty. Co to są punkty ECTS i czemu każdy przedmiot ma pewną ilość do siebie przypisaną? Podczas semestru musisz otrzymać odpowiednie punkty, aby w przypadku niepowodzenia, mieć mozliwość podjęcia się warunku. Jeśli ilość zdobytych punktów będzie zbyt mała, musisz albo je nadrobić, albo powtarzać naukę. Trzeba więc odpowiednio planować i uczyć się. Jeśli jesteś systematyczny, raczej nie masz się co nimi martwić!

Pilny student

Co to są punkty ECTS? Pilni studenci nawet nie muszą się tym przejmować, bo jeśli zdają wszystko i nie mają problemów, mogą zatem olać sprawę i nawet się tym nie interesować.