Czy znasz pojęcie Workation?

Czy znasz pojęcie Workation?

11 marca, 2022 Wyłączono przez R Z

Workation jak co bystrzejsi się domyśleli, jest połączeniem dwóch słów z języka angielskiego. Oczywiście chodzi o słowa work, czyli praca, oraz vacation – czyli wakacje. Wychodzi nam z tego dosyć nieoczywiste połączenie, w trakcie którego pracownik bierze urlop wypoczynkowy na którym zdalnie wykonuje swoją pracę.

Workation jest coraz bardziej popularne


Czym jest Workation?

Z opisu powyższego wychodzi, że jest to coś w rodzaju home office. Różnica polega na tym, że pracuje się w miejscu typowo wypoczynkowym. Formalnie nie jest to urlop, no bo w końcu pracujemy, więc nie wykorzystujemy dni urlopowych. Workation za granicą jest niezwykle popularna od kilku lat, jednak w Polsce ciągle nie budzi on zainteresowania. Nic dziwnego, w końcu praca zdalna nie była zbyt popularna w naszym kraju i dopiero pandemia zmieniła sposób postrzegania jej. W dużej ilości firm home office stała się codziennością, więc wychodzi na to, że workation jest po prostu kolejnym krokiem który pracownicy prawdopodobnie wykonają. W końcu jaka jest różnica dla pracodawcy czy wykonujesz swoją pracę w innym mieście, w innym kraju, czy w domu?

Praca-wakacje w Krakowie? Dobry pomysł!

Kraków jako miasto Królów Polski wydaje się być idealnym miejscem na przeprowadzenie tego typu wypraw. Jest tutaj naprawdę wiele miejsc które możecie zwiedzić wieczorami, a poza tym Krakowski Rynek żyje do późnych godzin nocnych. Do tego potrzebujecie dobrego noclegu – tutaj możemy polecić Grand Ascot których noclegi idealnie nadają się do przeprowadzania workation. Sprawdźcie sami czy taki sposób pracy wam się spodoba!