Content marketing – co warto o nim wiedzieć?

Content marketing – co warto o nim wiedzieć?

13 stycznia, 2021 Wyłączono przez RG

Marketing treści, określany także jako content marketing to rodzaj strategii marketingowej w internecie, którą wykorzystuje się w celu pozyskania klientów. W jej ramach publikuje się i promuje wartościowe treści, które są dedykowane dla określonej grupy odbiorców. Zobacz co jeszcze warto wiedzieć na jego temat.

Na czym polega Content marketing?

Content marketing to działania, które polegają na tworzeniu wysokiej jakości treści oraz rozpowszechnianiu ich w internecie. Warto już na wstępie dodać, że tego typu content może przybierać różną formę oraz być wzbogacany o materiały audiowizualne. Zawartość treści tego typu powinna być rzetelna oraz nieść wartość dla użytkowników. Naturalnie, marketing treści może być dostarczany klientom także za pośrednictwem prasy, ulotek oraz folderów.

Jakie narzędzia wspierają Content marketing?

Jeśli chodzi o narzędzia wspierające działania marketingu treści to warto wiedzieć, że ich dobór powinien być uzależniany od segmentu klientów, do których firma planuje dotrzeć. Chcąc skutecznie dotrzeć do danej grupy odbiorców, należy na samym początku dokonać analizy, jakimi cechami wyróżnia się ten segment ludzi, z jakich mediów najchętniej korzysta oraz jakie ma zainteresowania. W kolejnym kroku powinno się wybrać jedno lub kilka narzędzi, za pośrednictwem których będą dystrybuowane treści. Do najpopularniejszych narzędzi jakie wyróżnia content marketing zaliczyć można między innymi:

  • Materiały interaktywne
  • Materiały mailingowe
  • Materiały dystybuowane za pośrednictwem SM
  • Materiały kontekstowe
content marketing