Czym zajmuje się psychoterapeuta? Wyjaśniamy!

Czym zajmuje się psychoterapeuta? Wyjaśniamy!

29 października, 2021 Wyłączono przez W W

Psychologia i psychoterapia stanowią bardzo istotny zawód w obecnych czasach. Ludzie zrozumieli, że nie jest wstydem sięganie po pomoc, dlatego co raz chętniej korzystają z ich usług. Czym zajmuje się psychoterapeuta, jaką rolę odgrywa oraz czy warto nim zostać? To wszystko wyjaśniamy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Kto może zostać psychoterapeutą?

Zanim przejdziemy do kwestii czym zajmuje się psychoterapeuta, wyjaśnimy, kto i kiedy może nim zostać. By się tym zajmować, należy ukończyć pięcioletnie, jednolite studia magisterskie na kierunku psychologii, na których poznaje się wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu psychologii ludzkiej, zaburzeń, a także różnorodnych mechanizmów. Na takie studia stosunkowo trudno się dostać, gdyż liczba chętnych, a także progi punktowe są naprawdę wysokie!

czym zajmuje się psychoterapeuta

Czym zajmuje się psychoterapeuta i co wchodzi w zakres jego zadań?

Psychoterapeuta to poważny zawód, który polega przede wszystkim na pracy z ludźmi. Osobą będąca psychoterapeutą zajmuje się prowadzeniem terapii, a także stawianiem diagnozy, dotyczących chorób umysłowych. Nie każdy nadaje się na psychoterapeutę, a często jego obraz jest mylnie odbierany. Dodatkowo, często zawód ten mylony jest z takimi profesjami jak np. psycholog czy psychiatra. Jaki powinien być dobry psychoterapeuta?

Przede wszystkim należy być empatycznym i otwartym na problemy drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że w prosty sposób wyjaśniliśmy Ci czym zajmuje się psychoterapeuta.