Damy dziewuchy dziewczyny Historia w spódnicy

Damy dziewuchy dziewczyny Historia w spódnicy

21 kwietnia, 2020 Wyłączono przez KK

Jesteś molem książkowym, a Twoją ulubioną porą dnia jest wieczór, kiedy możesz rozsiąść się wygodnie w fotelu z ulubioną książką i oddać się lekturze? Jeśli właśnie tak wygląda Twoje zakończenie dnia, koniecznie powinnaś poznać książkę autorstwa Anny Dziewit-Meller pt. „Damy dziewuchy dziewczyny Historia w spódnicy„. O czym opowiada książka? Przeczytaj poniżej!

Damy dziewuchy dziewczyny Historia w spódnicy to książka przedstawiająca historie silnych kobiet na przestrzeni wieków.

Damy dziewuchy dziewczyny Historia w spódnicy – dlaczego każda kobieta powinna to przeczytać?

Anna Dziewit-Meller, autorka książki, postanowiła zebrać postacie najbardziej wyróżniających się na przestrzeni wieków kobiet i opisać ich sylwetki w książce. Damy dziewuchy dziewczyny Historia w spódnicy to książka poświęcona historiom kobiet, które nie bały się wyjść przed szereg i stawić czoła przeciwnościom losu. W książce przeczytasz m.in. o Annie Henryce Pustowójtównej – dziewczynie z powstania styczniowego, Krystynie Krahelskiej, bez której nie byłoby warszawskiej Syrenki, Rebecce Solnit i Virginii Wolf – prekursorkach współczesnych myślicielek feministycznych i wielu innych. To mnóstwo niesamowitych, silnych i niezależnych kobiet, o których warto dowiedzieć się więcej.

Lektura na długie, letnie dni dla każdego!

Książka Damy dziewuchy dziewczyny Historia w spódnicy napisana przez Annę Dziewit-Meller to lektura, która idealnie sprawdzi się na nadchodzące, długie, letnie wieczory. Każdy z nas, nie tylko kobiety, powinien przeczytać te niezwykłe historie. Dają one ogromną motywację do działania i uczą, że nawet w trudnych sytuacjach, wtedy, kiedy uważa się, że jesteśmy słabsi i nic nie możemy zrobić, nie należy się poddawać i trzeba działać zgodnie ze swoimi przekonaniami i wartościami. To piękne przesłanie płynące z tej książki, które warto wziąć sobie do serca.