Czy depilacje laserowe są bezpieczne dla Twojego zdrowia?

Czy depilacje laserowe są bezpieczne dla Twojego zdrowia?

25 stycznia, 2023 Wyłączono przez DB

Depilacja z użyciem lasera to cieszący się coraz większą popularnością zabieg usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Dedykowany jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Klienci mogą wybierać pośród zabiegów usuwania owłosienia z takich partii ciała jak pachy, plecy lub okolice bikini.

Co to jest depilacja laserowa?

topowe depilacje laserowe

Depilacje laserowe to zabiegi usuwania niechcianych włosów na ciele. Jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga żadnych nacięć skóry. Warto wiedzieć, że ffekt zabiegów nie jest trwały niemniej jednak wpływa na znaczne zmniejszenie owłosienia, często usunięcie go do zera. W porównaniu do goleniu czy depilacji woskiem efekt depilacji z użyciem lasera jest spektakularny. Wymaga jedynie corocznej sesji przypominającej. Większość osób, podejmujących się depilacji potrzebuje około sześciu zabiegów z przerwami co miesiąc lub dwa.

Bezpieczeństwo a depilacje laserowe

Jeśli masz dość tradycyjnych metod usuwania owłosienia, takich jak golenie, być może zainteresują Cię depilacje laserowe. Oferowane przez dermatologa lub innego wykwalifikowanego i przeszkolonego eksperta laserowe zabiegi na włosy działają poprzez powstrzymywanie mieszków włosowych od wzrostu nowych włosów. Dla większości osób depilacja laserowa jest bezpieczna. Procedura nie jest również powiązana z żadnymi długotrwałymi skutkami ubocznymi. Po zabiegu mogą wystąpić tymczasowe i niewielkie działania niepożądane jak zaczerwienienia czy suchość tych partii ciała, które poddawane były laserowemu usuwaniu włosów.