Dermokosmetyki do skóry wrażliwej – co powinny zawierać w swoich składach?

Dermokosmetyki do skóry wrażliwej – co powinny zawierać w swoich składach?

14 lipca, 2021 Wyłączono przez A S T A

Skóra wrażliwa charakteryzuje się podatnością na zaczerwienienia i świąd, a także wzmożonym reagowaniem na czynniki zewnętrzne takie jak choćby zmiany temperatur. Ze względu na to, taka cera wymaga także szczególnej pielęgnacji i właśnie dlatego wiele osób decyduje się na dermokosmetyki do skóry wrażliwej. Czym dokładnie cechują się te preparaty, co zawierają oraz czego nie?

Dermokosmetyki do skóry wrażliwej i ich składy

Preparaty używane do takiej skóry powinny być przeznaczone właśnie do niej, bowiem wówczas nie będą zawierać składników działających negatywnie, w tym alkoholu, konserwantów i drażniących substancji zapachowych. Dermokosmetyki do skóry wrażliwej spełniają te kryteria i dodatkowo posiadają także wiele substancji pielęgnujących.

pexels sora shimazaki 5938553

Składniki aktywne o działaniu pielęgnującym

O jakich substancjach poprawiających stan skóry dokładnie mowa? Jedną z nich jest alantoina, która nawilża, regeneruje, a także wspiera proces gojenia ran. Korzystne działanie ma też pantenol, który nie powoduje podrażnień i łagodzi takie objawy jak zaczerwienienia. Dermokosmetyki do takiej skóry zawierają często dodatkowo ceramidy, dzięki którym cera chroniona jest przed utratą wody i tym samym minimalizowane jest ryzyko jej przesuszenia.

Jak widać składy dermokosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej zostały dobrane w taki sposób, aby działać na nią jak najkorzystniej i łagodzić różnego rodzaju podrażnienia powodowane czynnikami zewnętrznymi.