Do czego służą wypalarki CNC?

Do czego służą wypalarki CNC?

2 sierpnia, 2021 Wyłączono przez A S T A

Wypalarki CNC to urządzenia sterowane numerycznie, które wyposażone są w palnik plazmowy, pozwalający na precyzyjne cięcie różnego rodzaju elementów. Gdzie dokładnie się sprawdzają oraz co w praktyce w największym stopniu je wyróżnia?

Budowa typowej wypalarki CNC

Takie urządzenie zbudowane jest ze stołu o konstrukcji ramowej, który wyposażony jest zazwyczaj w ruchomą belkę. Wypalarki CNC posiadają także głowicę wraz z palnikiem, dzięki której urządzenie porusza się w osi X. Absolutnie kluczowe znaczenie ma optymalne ustawienie palnika tak, aby proces cięcia był możliwie jak najbardziej precyzyjny.

pexels opt lasers 7254413

Zastosowanie wypalarek CNC

Taka wypalarka to wydajne oraz precyzyjne narzędzie, które sprawdza się do wykonywania prac na materiałach takich jak stal konstrukcyjna i wysokostopowa, a także metale nieżelazne. Możliwe jest także przecinanie arkuszy o różnych grubościach, a także w sposób bardzo dokładny, z wysoką jakością cięć. Ma to ogromne znaczenie w przemyśle, stąd też nie dziwi, że tego typu urządzenia cieszą się tak dużą popularnością i to w wielu różnych branżach.

Jak doskonale widać, takie urządzenia to obecnie standard w przemyśle, przede wszystkim ze względu na to, jak wysoką jakość cięcia gwarantują. Oczywiście to jedne z wielu urządzeń sterowanych numerycznie istniejących na rynku, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą działać znacznie efektywniej i oferować jeszcze lepszą jakość.