Dobry kredyt hipoteczny – jak wybrać?

Dobry kredyt hipoteczny – jak wybrać?

3 marca, 2021 Wyłączono przez A S

Planujesz zakup mieszkania lub budowę domu? Najprawdopodobniej nie obejdzie się bez kredytu. Sprawdź jak wybrać dobry kredyt hipoteczny! Czytaj dalej.

Dlaczego warto wziąć kredyt na mieszkanie lub dom?

W obecnych czasach mało kogo stać na zakup mieszkania czy budowę domu za gotówkę. Wiele osób właśnie ze strachu przed wzięciem tak dużego kredytu przez wiele lat decyduje się wyłącznie na wynajem. Jednak tak naprawdę wszystkie miesięczne opłaty związane z takim mieszkaniem, czyli przede wszystkim czynsz i media, są kwotą porównywalną do miesięcznej kwoty podczas spłacania kredytu hipotecznego. Warto więc zastanowić się, czy lepiej jest płacić obcej osobie, czy ten budżet przeznaczać jednak na spłatę własnego mieszkania czy domu. Oczywiste jest, że nie każda osoba będzie w stanie wziąć kredyt hipoteczny na opłacalnych warunkach. Jednak jeśli mamy dobrą zdolność kredytową, jest to opcją, którą naprawdę warto rozważyć.

Zrzut ekranu 2021 03 3 o 13.11.53

Jak wybrać dobry kredyt hipoteczny?

Pierwszym krokiem do tego, aby wybrać dobry kredyt hipoteczny jest sprawdzenie WIBORU i marży nakładanych przez konkretne banki. Bardzo istotne są także dodatkowe ubezpieczenia, których podpisanie wymaga wiele placówek. Jednym z bardziej istotnych czynników podczas wybierania konkretnej oferty jest oczywiście wymagana wysokość wkładu własnego. Waha się ona zazwyczaj między 10 a 30% pożyczanej kwoty. Kolejnym krokiem, który warto wykonać aby wybrać naprawdę opłacalny kredyt jest sprawdzenie wysokości prowizji oraz ewentualnej możliwości wcześniejszej spłaty kredytu. Ostatnią kwestią, która może nas w tym temacie interesować jest czas oczekiwania na przyznanie pożyczki.