Erasmus – jak działa program wymiany studentów?

Erasmus – jak działa program wymiany studentów?

27 kwietnia, 2020 Wyłączono przez WU

Wielu studentów korzysta z programu wymiany Erasmus, dobrze wspieranego i zorganizowanego programu, działającego od końca lat 80. ubiegłego wieku. Pozwala on studentom na studiowanie na uniwersytetach w krajach członkowskich UE przez określone okresy czasu. Studenci uczęszczają na zajęcia na wielu różnych kierunkach, ale większość z nich wykorzystuje ten program do doskonalenia swoich umiejętności językowych w celu podjęcia pracy w sferze międzynarodowej i zaleca się, aby wszyscy zainteresowani szukali informacji na temat programu Erasmus w Internecie.

Erasmus – skala programu

studenci podczas programu ErasmusEuropejski System Transferu Punktów oznacza, że punkty akademickie, które zdobędziesz na swoim kursie podczas pobytu za granicą, będą wliczane do Twoich kwalifikacji. Program Erasmus działa w celu zapewnienia studentom możliwości zdobycia globalnej edukacji. Obecnie w programie uczestniczy ponad 5 000 uczelni wyższych w 37 krajach zaangażowanych w zapewnienie studentom programu. Od czasu jego wprowadzenia w 1987 r. uczestniczyło w nim 6 milionów studentów. Program ten działa poprzez zapewnienie swobodnego przepływu i wymiany edukacyjnej między zarejestrowanymi uczelniami i instytucjami dla uprawnionych studentów.

Co dzięki temu zyskasz?

Erasmus może trwać od 3 miesięcy do roku. Może to być wymóg uczestniczenia w programie jako część kursu lub stopnia naukowego, lub doświadczenia w innym kraju. Będzie on wyglądał niesamowicie w Twoim CV lub życiorysie, pomoże w kształtowaniu Twojej motywacji, zwiększy Twoją niezależność, znacząco poprawi Twoją znajomość języka angielskiego (i innych!) oraz zapewni wyjątkowy kąt do zdobycia doświadczenia zawodowego.