Ergonomiczne podkładki pod mysz

Ergonomiczne podkładki pod mysz

11 grudnia, 2020 Wyłączono przez PiGl

Aby zapobiec wszelkim schorzeniom związanym z nadgarstkiem i przedramieniem, powinniśmy zaopatrzyć się w ergonomiczne podkładki pod mysz, które zapewnią nam zdrowy kąt trzymania dłoni na myszce. Dodatkowo pozwalają na rozluźnienie mięśni i dyskomfortu związanego z wielogodzinnym pracowaniu przy komputerze. Przez ciągłe powtarzanie tej samej czynności możemy nabawić się syndromu RSI, czego efektem są długotrwałe schorzenia.

Jaką ergonomiczną podkładkę po mysz wybrać?

Aby wybrać ergonomiczną podkładkę po mysz, powinniśmy uwzględnić model naszej myszki, aby była całkowicie kompatybilna. Drugim ważnym aspektem jest materiał naszej podkładki, powinien być dobrej jakości odporny na kurz i zabrudzenia. Warto, również zwrócić uwagę na ergonomię, czyli coś co ustabilizuje nasz nadgarstek w zdrowej pozycji podczas pracy. Nasze nadgarstki powinny być na wysokości, lub nieco poniżej łokci.

Czym powinna charakteryzować się podkładka ergonomiczna?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór podkładek ergonomicznych. Zatem na co warto zwrócić uwagę? Tak jak wspomniałem wcześniej profil nadgarstka powinien być prawidłowo ustabilizowany po przez kształt podkładki lub podporę. Podkładki ergonomiczne pod mysz, powinny być odpowiedniej wysokości, w zależności na jakim sprzęcie pracujemy. Powinny, mieć właściwości przeciw poślizgowe, aby unieruchomić i zapobiec niekontrolowanym ruchom podczas korzystania z komputera. Niektóre nakładki są wykonane ze specjalnej pianki, która dostosowuje się do kształtu naszego nadgarstka. Z zewnątrz często zastosowany jest materiał przeciwbakteryjny.