Mierzenie temperatury na lotnisku metodą walki z wirusem

Mierzenie temperatury na lotnisku metodą walki z wirusem

11 grudnia, 2020 Wyłączono przez PL

Na myśl o współczesnych problemach cywilizacyjnych przychodzi w ostatnim czasie głównie problem międzynarodowej pandemii. Sztaby medyczne w każdym państwie dwoją się i troją, aby załagodzić skutki rozprzestrzeniania się wirusa. Podejmowane są działania prewencyjne jak np. mierzenie temperatury na lotnisku i to właśnie na nich postanowiliśmy się skupić.

Przydatne narzędzie w walce z dolegliwościami wirusowymi

Jak dobrze wiadomo jedną z kolebek współczesnej technologii są kraje azjatyckie. To właśnie tam w głównej mierze stosuje się zbiorowe mierzenie temperatury na lotnisku. Wszystko odbywa się za pomocą wysokiej jakości kamer termowizyjnych, które są w stanie wykonać ok. 500 pomiarów w ciągu minuty i jednocześnie zlokalizować osoby wykazujące objawy choroby. Często bywa tak, że osoba nie zdaje sobie sprawy z wykonywanego pomiaru, ponieważ wspomniane urządzenie może pracować na dystansie kilku metrów.

mierzenie temperatury na lotnisku

Mierzenie temperatury na lotnisku sposobem na ograniczenie liczby chorych

Nie tylko mierzenie temperatury na lotnisku obowiązuje w krajach azjatyckich. Mieszkańcy tamtejszych miast mogą spotkać się z takimi badaniami w galeriach handlowych, urzędach, czy też instytucjach bankowych. Skuteczność omawianego rozwiązania jest imponująca, biorąc także pod uwagę poprzednie epidemie panujące w tamtejszych rejonach. Opisywane rozwiązanie coraz częściej odgrywa rolę w Europie. Między innymi przyczyniła się do tego firma Guide Sensmart, która dystrybuuje swój profesjonalny sprzęt termowizyjny nie tylko w Azji.