Folie okienne – ogranicz nagrzewanie się swojego mieszkania

Folie okienne – ogranicz nagrzewanie się swojego mieszkania

8 kwietnia, 2019 Wyłączono przez RG

Zastanawiasz się jak w łatwy sposób możesz przyciemnić szyby w swoim domu lub samochodzie? Folie okienne to doskonałe rozwiązanie dla różnego typu wnętrz. Dzięki nim zapewnisz sobie większą prywatność, a także ograniczysz nagrzewanie się mieszkania.

Folie okienne – zwiększona prywatność za grosze

folie okienne na szybie

Folie okienne stosowane są zazwyczaj w celach dekoracyjnych. Stanowią one także często alternatywę dla firanek oraz zasłon w mieszkaniach. Ludzie chętnie naklejają je na okna swoich samochodów, tak aby zapewnić sobie większą prywatność, a także poprawić swój komfort podczas poruszania się po drogach. Folie te wykonane są najczęściej z materiałów jakimi są poliester oraz PVC. Chronią one przez promieniami słonecznymi,  a także ograniczają nagrzewanie się mieszkania. Folia bezbarwna cechująca się matowym wykończeniem jest często używana w celu udekorowania danego pomieszczenia. Jej zaletą przy naklejaniu na szybę jest ochrona przy rozbiciu szkła, otóż w momencie kiedy szyba pęka – folia utrzymuję rozbite szkło. Rozwiązanie to może być szczególnie przydatne, kiedy w domu są małe dzieci.

Zadbaj o swoją prywatność już dziś

Warte uwagi są także folie okienne tworzone z PVC, które są przezroczyste oraz do ich produkcji wykorzystuje się także plastyfikatory polimerowe, które sprawiają że folia jest zabarwiona równomiernie. Folia taka nazywa się mrożoną oraz najchętniej ludzie używają ją w celach estetycznych. Znajdzie ona zastosowanie na oknach i witrynach.