Likwidacja prusaków – sposoby

Likwidacja prusaków – sposoby

8 kwietnia, 2019 Wyłączono przez AD

Likwidacja prusaków to temat, który z łatwością może zostać wrzucony do szuflady oznaczonej etykietą „tabu” i pozostawiony tam na zawsze. Trudno powiedzieć, skąd wynika aż tak skrajne podejście do zwalczania owadów i szeroko rozumianej dezynsekcji związanej z ich obecnością w budynkach mieszkalnych. Przyjrzymy się dziś sposobom likwidacji karaczanów.

Likwidacja prusaków – domowe sposoby

Można oczywiście wspomnieć o domowych sposobach na unieszkodliwianie karaczanów. Spośród nich wyróżnimy 4 różne kategorie.

1. Dezynsekcja fizyczna – przeprowadzana przy pomocy środków fizycznych, czyli na przykład pary, ognia czy zagazowania.
2. Dezynsekcja mechaniczna – polega na wyłapywaniu karaczanów i oczyszczania poszczególnych miejsc z ich dużych skupisk. Warto ich szukać w ciemnych, wilgotnych miejscach, np. za szafkami. Często niestety tak ogromne skupiska można znaleźć w ścianach.
3. Przy pomocy środków owadobójczych – jednak coraz częściej odchodzi się od używania takich środków.
4. Dezynsekcja biologiczna – czyli wprowadzenie do środowiska karaczanów ich naturalnych wrogów, czyli osobniki, które są ponad nimi w łańcuchy pokarmowym. Można do takich stworzeń zaliczyć np. nicienie. W ten sposób likwidacja prusaków będzie naturalnie skuteczna.

likwidacja prusaków

Co jeśli domowe sposoby nie zadziałają?

Należy zapoznać się z ofertą firm, które przeprowadzają profesjonalną deratyzację. Najważniejszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest to, czy wybrany przez nas przedsiębiorca posiada zaświadczenie od Polskiego Związku Pracowników Deratyzacji, Dezynsekcji i Dezynfekcji. W momencie, w którym mamy już firmę, powinniśmy zdecydować się na wybór środka do likwidacji prusaków. Mogą być nimi np. oprysk czy gazowanie.